Reklama

Wiadomości

Ziobro: warto się dowiedzieć jakimi kryteriami kierował się Tusk nabijając kabzę Putinowi

Autor. gov.pl

Należy przeanalizować związki polskich polityków z Putinem, Gazpromem oraz promowaniem polityki energetycznej, która służyła interesom Moskwy i Berlina; warto się dowiedzieć jakimi kryteriami kierował się Donald Tusk nabijając kabzę Putinowi - powiedział szef MS Zbigniew Ziobro.

Reklama

Minister sprawiedliwości, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro był pytany w poniedziałek o zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczącą powołania komisji ds. zbadania polityki energetycznej polskiego rządu w latach 2007-2022. Został też zapytany o propozycję SP, która chce powołania komisji śledczej ws. polityki energetycznej Polski od 2007 do 2022 r., ze szczególnym uwzględnieniem okresu od 16 listopada 2007 r. do 22 września 2014 r., czyli czasów rządów PO.

Reklama

"Warto pokazać polskim obywatelom jak decyzje pana premiera Donalda Tuska wpłynęły na wzrost cen energii i prądu w Polsce" - mówił Ziobro. "Chodzi o decyzje, które pan premier Tusk podejmował w 2013 i 2014 roku. Podejmował te decyzje przy sprzeciwie polskiego Sejmu i Senatu zdominowanego wówczas przez Platformę Obywatelską, ale w zgodzie z zaleceniami Bundestagu i pani kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Warto się dowiedzieć, jakimi kryteriami kierował się Donald Tusk, by napychać kabzę panu Putinowi i przemysłowi niemieckiemu" - podkreślił.

Czytaj też

Zdaniem Ziobry należy przeanalizować związki polskich polityków z Putinem, Gazpromem oraz promowaniem "polityki energetycznej, która służyła interesom Moskwy i Berlina". Jak zauważył, to Donald Tusk i Ewa Kopacz podejmowali "kluczowe decyzje po myśli Putina i Merkel", czyli "decydowali się na odejście od węgla na rzecz gazu".

Reklama

"Zwłaszcza, że było oczywistością, że będzie to prowadzić w przyszłości do agresji, wojny i napaści na Ukrainę, bo takie były wszem i wobec znane plany rosyjskiej doktryny i imperialnej polityki Putina" - zaznaczył Ziobro.

Zapytany, czy uda się połączyć pomysł PiS odnośnie powołania komisji weryfikacyjnej, z zaprezentowanym w niedzielę pomysłem posłów Solidarnej Polski, którzy optowali za powołaniem komisji śledczej odpowiedział: "będziemy dyskutować". "Cel przyświeca nam wspólny, myślę że znajdziemy wyjście z tej sytuacji tak, aby można było w optymalny sposób wyjaśniać te ważne sprawy" - oświadczył szef MS.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama