• Partner główny
    Logo Orlen

Wiadomości

Groźba blackoutu. Iran zakazuje kopania kryptowalut

Fot. André François McKenzie/Unsplash/Domena publiczna

Władze Iranu ponownie nakazały zamknąć "kopalnie" kryptowalut. Powodem jest nadchodząca zima i przewidywany wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną.

W Iranie zawitała zima. Termometry w stolicy pokazują nierzadko ok. 8 stopni Celsjusza co oznacza rozpoczęcie sezonu grzewczego w kraju.

Przewidując wzrost zapotrzebowania na prąd w obliczu niskich temperatur, irański rząd podjął decyzję mające na celu uniknięcie deficytów energii elektrycznej.

Odcięcie zasilania licencjonowanym farmom kryptograficznym jest częścią rozbudowanych działań, obejmujących ścisły nadzór nad zużyciem energii.

To nie pierwszy raz, gdy kopalnie kryptowalut zostały w Iranie zamknięte. Podobna sytuacja miała miejsce przez całe lato tego roku, również z powodów niestabilności sieci. O powstałe problemy oskarżono wówczas... górników kryptowalut. Od września władze pozwoliły znów legalnie kontynuować wydobycie, jednak w najbliższym czasie ma się to zmienić.

Władze podkreślają wagę oszczędzania energii w kraju, wzywając obywateli do jak największego ograniczenia konsumpcji. Według lokalnych raportów, 70% paliwa zużywanego w Iranie służy do ogrzewania budynków.

Komentarze