Reklama

Wiadomości

Zełenski: bronimy naszej energetyki razem z Unią Europejską

Autor. President Of Ukraine/ Flickr

Ukraina wspólnie z Unią Europejską broni swojego systemu energetycznego - podkreślił w poniedziałek ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski po spotkaniu w Kijowe z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.

Reklama

"Omówiliśmy stan funkcjonowania systemu energetycznego Ukrainy, który regularnie jest obiektem celowych ataków rakietowych Rosji. Dzisiaj, kiedy bronimy naszej energetyki razem z Unią Europejską, pomagają nam: (przewodniczący Rady Europejskiej) Charles Michel, szefowa (Komisji Europejskiej) Ursula von der Leyen i przywódcy UE, w szczególności w otrzymaniu niezbędnych generatorów i transformatorów" - oświadczył Zełenski.

Reklama

Zełenski zapowiedział, że "podczas odbudowy (ze zniszczeń wojennych) Ukraina będzie kładła akcent na realizację +zielonych+ projektów energetycznych".

Timmermans spotkał się w Kijowie również z premierem Denysem Szmyhalem. Tematem ich rozmów było wzmocnienie odporności ukraińskich systemów energetycznych i sankcje wobec Rosji.

Reklama

Wiceszef KE zapewnił na Twitterze, że "Ukraina musi wyjść zwycięsko z wojny" i podkreślił, że "UE będzie stać przy Ukrainie tak długo, jak będzie trzeba"

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama