Reklama

Wiadomości

Spółka PGE GiEK nagrodzona Platynowym Megawatem

Fot.: commons.wikimedia.org
Fot.: commons.wikimedia.org

Towarowa Giełda Energii wyróżniła PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE nagradzając spółkę Platynowym Megawatem za największą aktywność na rynkach energii w 2022 r. - podał w środę Departament Komunikacji PGE GiEK.

Reklama

Platynowy Megawat jest jedną z najważniejszych nagród branży energetycznej. Wyróżnienie jest przyznawane od ponad 10 lat przy okazji podsumowania roku giełdowego najaktywniejszym spółkom i maklerom działającym na rynkach prowadzonych przez Towarową Giełdę Energii.

Reklama

"Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna ponownie została wyróżniona przez TGE za największą aktywność na Rynkach Energii Elektrycznej w ubiegłym roku" - podał Departament Komunikacji PGE GiEK.

Czytaj też

"Nasze aktywa wytwarzają najwięcej energii elektrycznej dla krajowego systemu energetycznego. PGE po raz kolejny udowodniła, że jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa energetycznego, ale również przyczynia się do płynności rynku giełdowego, czyniąc wycenę energii elektrycznej rynkową i transparentną dla wszystkich uczestników" - podkreślił Sławomir Podkówka reprezentujący zarząd PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Reklama

Powstała w 1999 r. Towarowa Giełda Energii wspiera bezpieczeństwo energetyczne Polski poprzez zapewnienie dostępu do rynków energii elektrycznej i gazu ziemnego. Zapewnia też transparentne działanie rynków, a także bezpieczeństwo obrotu na nich zgodnie z wymogami UE. TGE jest pionierem wdrażania nowatorskich rozwiązań z zakresu handlu energią - przekazał DK PGE GiEK.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama