Reklama

Wiadomości

Sikorski po spotkaniu z szefem MSZ Algierii: chcemy ożywienia relacji m.in. w sektorze energetycznym

Autor. Ministerstwo Spraw Zagranicznych / @MSZ_RP, X/Twitter

Potwierdziliśmy wolę ożywienia polsko-algierskich relacji, szczególnie w tak istotnej dziedzinie, jak sektor energetyczny, Algieria okazała się solidnym partnerem dla całej Europy – powiedział w piątek szef MSZ Radosław Sikorski po spotkaniu ze swoim algierskim odpowiednikiem.

Sikorski rozmawiał w piątek w Warszawie z ministrem spraw zagranicznych Algierii Ahmedem Attafem. Na konferencji po spotkaniu szef polskiej dyplomacji podkreślił, że wolę bliżej współpracy z tym krajem Afryki Północnej.

– Potwierdziliśmy wolę ożywienia naszych relacji, szczególnie w tak istotnej dziedzinie, jak sektor energetyczny. Algieria okazała się solidnym partnerem dla całej Europy w dziedzinie energetycznej, jest jednym z największych producentów gazu ziemnego na świecie, to także kraj, który realizuje ambitne projekty w dziedzinie energii odnawialnej np. zielonego wodoru – mówił Sikorski.

Reklama

– Chcielibyśmy zintensyfikować współpracę w handlu produktami rolnymi, a także w nowych technologiach – zaznaczył. Poinformował też, że ustalono, iż kontynuowana będzie praktyczna współpraca na szczeblu ambasad, w szczególności Polska będzie wrażliwa na algierskie postulaty, sprawując prezydencję w UE w przyszłym roku.

Szef polskiego MSZ podkreślił, że podczas rozmowy z Attafem „potwierdzili silne przywiązanie do zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności w wymiarze regionalnym, zarówno w Europie, jak i w regionie Sahelu, w którym wyzwania dramatycznie rosną”.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama