Reklama

Wiadomości

PSE: mimo niedostępności bloku 910 MW w Jaworznie system zachowuje niezbędne rezerwy

Fot. www.tauron.pl
Fot. www.tauron.pl

Operator przesyłowy energii elektrycznej PSE ocenia, że mimo niedostępności bloku 910 MW w Elektrownie Jaworzno III, w najbliższych dniach w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym będzie zachowana nadwyżka mocy nad zapotrzebowaniem.

Obecnie analizy wskazują, że pomimo niedostępności bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno w najbliższych dniach będzie zachowana wymagana nadwyżka mocy ponad zapotrzebowanie – poinformowały w środę PAP PSE. Jak wyjaśnił operator przesyłowy, wpływ na taki stan ma przede wszystkim umiarkowane zapotrzebowanie na moc i energię.

Po pożarze, do którego doszło we wtorek wieczorem na terenie bloku energetycznego 910 MW w Elektrowni Jaworzno, blok ze względów bezpieczeństwa został odstawiony – poinformował właściciel elektrowni Tauron. Jak wynika z informacji Taurona, zapalił się olej układu hydraulicznego wentylatora spalin. Zdarzenie zostało szybko opanowane, ale blok ze względów bezpieczeństwa został odstawiony.

Reklama

Warty ponad 6 mld zł blok energetyczny 910 MW w Jaworznie uruchomiono z opóźnieniem w listopadzie 2020 r. Kilka miesięcy później został wyłączony z powodu usterek. Ponownie uruchomiono go – także z opóźnieniem – pod koniec kwietnia 2022 r. Później był czasowo wyłączany jeszcze dwukrotnie. Pod koniec marca br. Tauron informował, że blok 910 MW przeszedł wszystkie testy odbiorowe wymagane przez PSE.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama