Reklama

Wiadomości

Premier Ukrainy rozmawiał z Manuelą Schwesig o decentralizacji systemu energetycznego

Autor. Wikimedia / Olaf Kosinsky CC BY-SA 3.0-de

Premier Ukrainy Denys Szmyhal w poniedziałek rozmawiał w Kijowie z szefową Bundesratu (drugiej izby parlamentu Niemiec) Manuelą Schwesig o decentralizacji ukraińskiego systemu energetycznego i inwestycjach w energię odnawialną. To ważna wizyta, która pokazuje solidarność niemieckiego rządu z Ukrainą – podkreślił premier.

„Pomoc w sektorze energetycznym jest szczególnie ważna. Doceniamy gotowość niemieckich firm do dostarczenia niezbędnego sprzętu. Rozmawialiśmy o decentralizacji ukraińskiego systemu energetycznego i inwestycjach w rozwój energii odnawialnej” - napisał Szmyhal na Telegramie.

Szmyhal podziękował Niemcom za zorganizowanie w Berlinie konferencji poświęconej odbudowie Ukrainy, która zaowocowała podpisaniem ponad 100 umów na łączną kwotę 16 mld euro. Wyraził też wdzięczność za patronat nad odbudową obwodu czernihowskiego na północnym wschodzie kraju.

„Innym ważnym tematem jest ochrona infrastruktury i ludzi. Wyraziłem wdzięczność za dostarczenie systemów Patriot i rakiet. Wyraziłem też wdzięczność wobec rządu Niemiec i kanclerza Olafa Scholza za zdecydowane wsparcie i znaczący wkład we wzmocnienie Ukrainy” – przekazał Szmyhal.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama