Wiadomości

Potężny pożar sieci w Argentynie. Ponad połowa kraju bez prądu

Fot. Unsplash

Ponad połowa Argentyny, w tym jej stolica Buenos Aires, została w środę pozbawiona prądu z powodu pożaru, który uszkodził sieć energetyczną - informuje BBC. Pożar wybuchł na otwartym terenie, uszkadzając najważniejsze linie energetyczne w strefie przybrzeżnej i powodując wyłączenie elektrowni atomowej.

Bez prądu w środę wieczorem czasu lokalnego pozostawało Buenos Aires, kilka innych dużych miast oraz duże obszary wiejskie.

Czytaj też

W Argentynie trwa lato i kraj zmaga się z falą upałów oraz suszą. Temperatury w niektórych częściach kraju utrzymują się na poziomie powyżej 35 stopni C. Przerwa w dostawie prądu połączona z upałami spowodowała, że w niektórych regionach wstrzymano codzienne zajęcia, zamknięto firmy i instytucje. Władze twierdzą, że zasilanie zostanie wkrótce przywrócone.

Według BBC przerwy w dostawie energii elektrycznej nie są w Argentynie rzadkością. W 2019 roku potężna awaria spowodowała, że prądu pozbawione były dziesiątki milionów ludzi w Argentynie i w sąsiednim Urugwaju. W 2020 roku setki tysięcy domów pogrążyły się w ciemnościach w zamieszkanym przez kilkanaście milionów osób Buenos Aires.

Źródło:
PAP

Komentarze