Reklama

Wiadomości

PKN Orlen szuka możliwości poprawy parametrów lokalnej sieci niskiego napięcia zasilającej stacje paliw

Fot. Orlen

PKN Orlen ogłosił zapytanie o informacje dotyczące urządzeń energoelektronicznych poprawiających parametry jakościowe lokalnej sieci niskiego napięcia zasilającej stacje paliw Orlen. Odpowiedzi w tym postępowaniu można składać do 2 listopada - podał koncern.

„Przedmiotem zapytania jest dostawa, instalacja i serwis pogwarancyjny urządzeń energoelektronicznych poprawiających parametry jakościowe lokalnej sieci niskiego napięcia zasilającej stacje paliw Orlen" - wyjaśnił PKN Orlen w ogłoszeniu.

W opublikowanej dokumentacji postępowania koncern zaznaczył, że celem zapytania jest rozpoznanie rynku oraz analiza możliwości potencjalnych dostawców.

Czytaj też

Jak podkreślił PKN Orlen, głównym celem urządzeń energoelektronicznych „jest poprawa podstawowych parametrów jakościowych lokalnej sieci zasilającej odbiorniki energii elektrycznej, które są eksploatowane w stacjach paliw Orlen oraz optymalizacja kosztów zużycia energii elektrycznej w sieci stacji paliw".

„Należy przyjąć, że charakter obciążenia jest nieliniowy i zmienny w czasie" - wskazał PKN Orlen w ogłoszeniu. Zwrócił przy tym uwagę, że „w układzie zasilania stacji mogą znajdować się również instalacje fotowoltaiczne o mocy nieprzekraczającej 50kWp".

Wśród wymagań funkcjonalnych dla urządzeń energoelektronicznych, których dotyczy zapytanie, koncern wymienił m.in. wysoką sprawność urządzenia oraz pracę w czasie rzeczywistym z uwzględnieniem szybkiego czasu reakcji.

Według danych PKN Orlen za drugi kwartał tego roku, koncern posiada w Polsce 1819 stacji paliw.

Na początku października PKN Orlen podał, że Grupa Orlen rozpoczęła proces rebrandingu i włączania stacji paliw Lotos do swojej sieci sprzedaży. W ramach połączenia obu firm sieć Grupy Orlen w Polsce powiększy się do ponad 1900 stacji.

Źródło:PAP

Komentarze