Reklama

Wiadomości

PiS rusza w Polskę zbierać podpisy. „Stop podwyżkom od lipca”

Autor. Prawo i Sprawiedliwość/@pisorgpl X/Twitter

– Ruszamy w trasę po Polsce zbierać podpisy pod projektem inicjatywy obywatelskiej „Stop podwyżkom od lipca” – zapowiedział w czwartek wiceprezes PiS Mateusz Morawiecki.

„Przygotowaliśmy projekt inicjatywy obywatelskiej „Stop podwyżkom od lipca”. Musi być to inicjatywa obywatelska, po to, żeby marszałek Sejmu Szymon Hołownia nie mógł znowu schować tego projektu do swojej słynnej zamrażarki” – powiedział Morawiecki w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak podkreślił, klub PiS przygotował projekty mające obniżyć ceny, „ale są one ignorowane”. – Dlatego ruszamy w trasę po Polsce z naszą inicjatywą. Jest to pomysł (posła PiS) Waldemara Budy – wyjaśnił wiceprezes PiS.

Reklama

– Od lipca będą podwyżki na prąd, na gaz, na energię cieplną. To oznacza to, co Hanna Gronkiewicz-Waltz (KO) powiedziała zaraz po wyborach 15 października: Taniej to już było. To jest śmianie się Polakom w twarz – ocenił Morawiecki. Dodał, że „z prognoz, które dostają Polacy widać wyraźnie, że podwyżki będą co najmniej 30-procentowe”.  – Jeżeli projekty rządzących przejdą, to Polacy będą co miesiąc wydawali więcej i to o kilkaset zł – zaznaczył.

Waldemar Buda poinformował, że politycy czekają już tylko na zarejestrowanie inicjatywy przez marszałka Sejmu. – Dostałem robocze zapewnienie, że będzie to do piątku. Jesteśmy gotowi ruszyć w każdy zakątek Polski, żeby spróbować zwiększyć szansę na zablokowanie podwyżek – mówił.

Reklama

– Rząd jak taran zmierza w kierunku wprowadzenia tych podwyżek. Musimy to zatrzymać, ale potrzebujemy wsparcia obywateli. Każdy podpis będzie miał znaczenie. Będziemy na rynkach, placach. Jeżeli będzie nas dużo, władza się przestraszy i wycofa się z tych podwyżek – podkreślił Buda.

Poseł PiS zwrócił się do Hołowni z prośbą o „nieblokowanie i nieprzedłużanie zarejestrowania” inicjatywy. Jak stwierdził, jest to tylko czynność formalna. Zaapelował także do wszystkich obywateli: – Poprzyjcie ten projekt. Nie ma w tym żadnej polityki, chcemy powstrzymać podwyżki.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama