Reklama

Wiadomości

Niedobory energii elektrycznej w całej Ukrainie. Konieczne awaryjne wyłączenia prądu

ukraina wojna inwazja rosja ataki rakietowe
Inwazja Rosji na Ukrainę: zniszczenia po rosyjskim ataku rakietowym.
Autor. Заступник Керівника ОПУ Олексій Кулеба/Facebook

Ukraiński operator państwowy Ukrenerho wprowadził w środę rano i wcześniej, we wtorek wieczorem awaryjne wyłączenia prądu na terytorium całego kraju; przyczyną jest znaczący niedobór energii po rosyjskich atakach na elektrownie i spadek temperatury powietrza.

„Od godziny 6.40 do 9 (5.40 do 8 w Polsce) centrum dystrybucyjne Ukrenerho zastosowało kontrolowane wyłączenia awaryjne prądu dla odbiorców przemysłowych i indywidualnych we wszystkich regionach Ukrainy” – poinformowano na Telegramie.

W komunikacie wyjaśniono, że przyczyną jest zwiększenie deficytu energii, co nastąpiło w związku z obniżeniem temperatury powietrza oraz z uszkodzeniami infrastruktury, wywołanymi przez rosyjskie ostrzały.

W związku z ograniczeniami w dostawach we wtorek wieczorem światła nie było m.in. we Lwowie, o czym informował mer tego położonego niedaleko od granicy z Polską miasta, Andrij Sadowy. „We Lwowie wprowadzono awaryjne wyłączenia energii elektrycznej. W chwili obecnej część miasta pozostaje bez prądu” – napisał.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama