• Partner główny
    Logo Orlen

Wiadomości

Kryzys nie osłabił popytu na pojazdy elektryczne w Ukrainie

Fot. Canva

Mimo nieustającej wojny na Ukrainie i pogłębionego kryzysu energetycznego, popyt na pojazdy elektryczne stale rośnie - podaje Ukraińskich Stowarzyszenie Producentów Pojazdów Samochodowych UkrAutoprom.

W październiku urzędy zarejestrowały łącznie 1614 pojazdów elektrycznych, z czego 1308 pojazdów pochodziło z drugiej ręki. To o 73% więcej rejestracji w porównaniu z analogicznym miesiącem z ubiegłego roku.

Czytaj też

Wśród najpopularniejszych modeli pierwsze miejsce zajmuje Nissan Leaf, którego w październiku zarejestrowano 268 sztuk. Drugie miejsce na podium należy do Volkswagena ID.4, elektrycznego SUVa, którego liczba na drogach wzrosła o 227 sztuk. Trzecim najpopularniejszym wsród ukraińskich kierowców jest Dong Feng/Honda M-NV, której zarejestrowano 117 sztuk, z zaraz po niej plasuje się Tesla Model 3 - 115 zarejestrowanych sztuk w październiku.

Od początku 2022 roku zarejestrowano na Ukrainie ponad 10 000 samochodów z napędem elektrycznym. To wzrost o 50% w stosunku do tego samego okresu z ubiegłym roku.

.

Komentarze