Reklama

Wiadomości

Jeszcze jedna aktualizacja taryf. URE zatwierdził zmiany na 2024 r.

Autor. Canva

Zmiany taryf nie będą dotyczyły odbiorców indywidualnych, których chroni mechanizm ceny maksymalnej. Natomiast obniżenie taryf wpłynie na rozliczenia między spółkami obrotu a Zarządcą Rozliczeń.

„Prezes URE zatwierdził zmiany taryf na 2024 r. na sprzedaż energii elektrycznej do odbiorców w gospodarstwach domowych pięciu spółkom (PGE Obrót, Tauron Sprzedaż, Enea i Energa Obrót, Tauron Sprzedaż GZE), wydłużając okres ich obowiązywania do końca 2025 r.” – poinformował Urząd Regulacji Energetyki w piątkowe popołudnie.

Reklama

Ponowne rozpatrzenie wniosków taryfowych to efekt przyjętej niedawno ustawy o bonie energetycznym. Poprzednio ustalona taryfa, o czym URE informował w grudniu 2023 roku, wynosiła 739,3 zł/MWh. Po czerwcowej aktualizacji to już 622,8 zł/MWh (spadek o 15,8 proc.).

Autor. Urząd Regulacji Energetyki

„Ceny w zatwierdzonych przez Prezesa URE zmianach taryf za energię elektryczną, nie przekładają się na rachunki gospodarstw domowych w drugiej połowie 2024 r., będą natomiast podstawą rozliczeń spółek obrotu z Zarządcą Rozliczeń” – podkreśla URE.

Zmiany w najbliższym czasie odczują – ale nie z powodu aktualizacji taryf – odbiorcy indywidualni. Od 1 lipca zaczyna działać mechanizm mrożący ceny energii, w tym prądu. Więcej o zmianach w tekście: Rachunek za prąd wzrośnie o 27,50 zł miesięcznie – podał Urząd Regulacji Energetyki.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama