Reklama

Wiadomości

Jesteś studentem? Możesz dostać 200 euro z powodu wysokich cen energii

Autor. Canva

Niemiecki parlament planuje rozpocząć wypłatę pomocy finansowej w wysokości 200 euro dla studentów oraz uczniów kierunków szkół technicznych. Według założeń, jednorazowa kwota ma trafić do ponad 3 milionów osób i pomoże złagodzić odczuwalny wzrost cen energii w kraju.

Reklama

Wypłata środków jest częścią zapowiadanego na początku września przez koalicje rządzącą trzeciego pakietu pomocowego, by zamortyzować mieszkańcom kraju gwałtownie rosnące ceny energii elektrycznej.

Reklama

Według ministerstwa edukacji, o pomoc będzie mogło ubiegać się ok. 3,4 miliona studentów oraz uczniów szkół technicznych, którzy zamieszkują na stałe w Niemczech bądź mają zezwolenie na pobyt tymczasowy.

Czytaj też

Ministerstwo zapowiada, że wniosek o wypłatę środków będzie można złożyć za pośrednictwem przygotowanej platformy internetowej, jednak ze względów technicznych obecnie nie jest to jeszcze możliwe.

Reklama

Na tę chwilę nie wiadomo , kiedy pierwsze wypłaty trafią do odbiorców. By mogły one ostatecznie ruszyć, ustawa musi trafić jeszcze pod głosowanie Bundestagu.

Reklama

Komentarze

    Reklama