Reklama

Wiadomości

Hiszpania: 3 mld euro energetycznej pomocy dla gospodarstw domowych

Fot. Donations_are_appreciated/Pixabay

Rząd Hiszpanii zapowiedział w czwartek, że przeznaczy na pomoc dla gospodarstw domowych 3 mld euro. Środki te, jak twierdzi centrolewicowy gabinet, pozwolą wprowadzić ulgi dla części rodzin w opłatach za energię do końca 2023 roku.

Reklama

Kwota 3 mld euro, jak sprecyzował rząd w komunikacie, przekazana zostanie w ramach wsparcia dla trzech grup obywateli.

Reklama

Pierwszą z nich będą posiadacze domów wyposażonych w piece zasilane gazem ziemnym, którzy mają uzyskać redukcję wydatków zużycia surowca na poziomie 50 proc.

Inną grupą odbiorców pomocy państwa będą gospodarstwa domowe uznawane za "źle sytuowane", które otrzymywały dotychczas zniżkę na opłatę energii elektrycznej na poziomie 65 proc. Dzięki nowej regulacji poziom tej ulgi wzrośnie do 85 proc.

Reklama

Czytaj też

Trzecią grupą beneficjentów programu pomocowego rządu premiera Pedra Sancheza będą rodziny pracowników, których zarobki w ciągu 2022 roku uległy redukcji. Otrzymają one prawo do zniżki w opłatach za energię na poziomie 40 proc.

Z komunikatu rządu Hiszpanii wynika, że dzięki nowemu programowi wsparcia władze kraju zapewnią zniżki w wydatkach na energię dla około 40 proc. gospodarstw domowych.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama