Reklama

Wiadomości

Enea trzeci rok z rzędu z poznańskim Teatrem Muzycznym

Autor. Enea / Materiały prasowe

Enea po raz trzeci została mecenasem Teatru Muzycznego w Poznaniu. Teatr działa w stolicy Wielkopolski nieprzerwanie od 1956 roku. W jego repertuarze znajdują się znane hity z broadwayowskich scen oraz tytuły autorskie. W połowie września na deskach teatru wystawiony zostanie musical wszech czasów – „Deszczowa Piosenka”.

Reklama

Po kolejnym, drugim już roku współpracy, Enea ponownie podjęła decyzję o kontynuacji wsparcia dla  Teatru Muzycznego w Poznaniu, pozostając mecenasem tej instytucji. Dzięki stałej i bardzo dobrej współpracy z Eneą, Teatr ma możliwość realizacji wielu wyjątkowych projektów. Zaraz po wakacjach – 16 września – wystawiony zostanie absolutny klasyk, musical wszech czasów „Deszczowa Piosenka. Widowiskowe stepowanie, wspaniała swingowa muzyka i kultowa scena tańca w deszczu, to gwarancja dobrej rozrywki i zastrzyk pozytywnych emocji.

Reklama

– Rozpoczynamy kolejny, trzeci już sezon współpracy z instytucją ważną dla Wielkopolan – w tym naszych klientów i pracowników. Wsparcie Enei przekłada się na rozwój teatru i promocję kultury. Jako mecenasowi Teatru Muzycznego zależy nam na budowaniu długotrwałych relacji i wzbogaceniu oferty kulturalnej regionu poznańskiego powiedział Artur Murawski, dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

Czytaj też

Na przełomie września i października (28 września - 9 października 2023 r.) Teatr Muzyczny organizuje po raz drugi międzynarodowy festiwal CZAS NA TEATR. Do Poznania zaproszone zostaną znakomite teatry, w planach jest wiele wydarzeń towarzyszących, a osią Festiwalu będzie most kulturalny Polska-Ukraina-Niemcy.

Reklama

W repertuarze Teatru Muzycznego nie zabraknie tytułu, który widzowie pokochali od pierwszego obejrzenia! W drugiej połowie roku Teatr Muzyczny zaplanował wiele spektakli „Pięknej i Bestii" - zaczarowanego musicalu dla rodzin. Na przełomie października i listopada na scenie zobaczyć będzie można uwielbianego przez publiczność „Skrzypka na dachu", a w okolicy Święta Niepodległości powróci dawno niewidziany „Virtuoso" o Ignacym Janie Paderewskim. W związku z dużym zainteresowaniem spektaklem „Irena", w drugiej połowie listopada znów zagrany zostanie ten wyjątkowy spektakl o Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata. Sylwestrowymi pokazami „Deszczowej Piosenki" Teatr pożegna obecny rok i przywita nowy, a gdy umilknie echo stepowania, ponownie zagości na deskach klasyk w postaci „Skrzypka na dachu". Z kolei na przełomie stycznia i lutego książę Pippin (historyczny Pepin – syn Karola Wielkiego w Monthy Pythonowskiej odsłonie) zaprosi widzów na wspólną przygodę, której celem będzie odnalezienie prawdziwego szczęścia.

Duża liczba realizowanych spektakli to również zasługa mecenasa – Enei. Teatr Muzyczny w Poznaniu zamierza już w 2026 roku zaprosić publiczność do nowej siedziby u zbiegu ul. Święty Marcin i Skośnej, mieszczącej blisko 1200 widzów. W tych działaniach także wspiera teatr Enea.

Czytaj też

– Cieszy nas ogromnie współpraca z Grupą Enea, szczególnie, że to już kolejny rok wspólnej realizacji wielu wartościowych projektów dla mieszkańców Wielkopolski. Ogłosiliśmy właśnie przetarg na generalnego wykonawcę nowej siedziby teatru. Wspólnie z naszymi sponsorami chcemy stworzyć wyjątkowe miejsce, które stanie się dumą poznaniaków. Głęboko wierzę, że przyczyni się ono do rozwoju miasta, będzie magnesem dla mieszkańców i turystów – zapewnił Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Teatr Muzyczny to nie jedyna instytucja kultury wspierana przez Eneę. Firma jest także mecenasem Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, jest również partnerem festiwalu Enter Enea Festival.

Materiał sponsorowany

Reklama

Komentarze

    Reklama