Reklama

Wiadomości

Będą płacić za oszczędzanie energii - ruszają testy

Autor. Canva

Brytyjski operator sieci energetycznych rozpocznie testy systemu nagradzania swoich klientów, w zamian za zmniejszenie zużycia energii elektrycznej w godzinach szczytu.

Reklama

Spółka National Grid na jednym z portali społecznościowych przekazała informację o rozpoczęciu dziś między godziną 17 a 18 testów działania usługiDemand Flexibility Service, umożliwiającej zmniejszenie zużycia energii w gospodarstwach domowych i zapobieganiu blackoutom w momencie, gdy krajowe zapotrzebowanie sięga szczytu.

Reklama
Reklama

Operator zapowiedział nagradzanie mieszkańców, których zapotrzebowanie na energię w tym okresie spadnie. Inteligentne liczniki zainstalowane w ponad milionie gospodarstw domowych będą zliczać zużycie elektryczności w domu w określonym przedziale czasowym i porównywać je ze zwykłym zużyciem w analogicznym czasie.

Różnica będzie odejmowana z rachunków za energię elektryczną. Spółka zapowiedziała wypłatę 6 funtów za zaoszczędzoną jedną kilowatogodzinę.

Czytaj też

Zimny i bezwietrzny okres zmusza brytyjski sektor energetyczny do wzmożonej pracy. Tym samym operator zapowiedział, że trzy bloki węglowe pozostają gotowe w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Reklama

Komentarze

    Reklama