Reklama

Wiadomości

48 milionów zaległego podatku. Opolska KAS w elektrociepłowni

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. gov.pl

Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli nieuzasadnione zwolnienie od podatku w firmie z branży ciepłowniczo-energetycznej - poinformowała rzeczniczka szefa Krajowej Administracji Skarbowej Justyna Pasieczyńska. Dodała, że firma zapłaciła 48 milionów złotych zaległego podatku CIT.

Opolska KAS skontrolowała rozliczenia podatku CIT za lata 2017-2018 w firmie z branży usług ciepłowniczo-energetycznych. "Kontrolerzy wykryli nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych w zakresie tzw. podatku u źródła (WHT) polegające na zwolnieniu z opodatkowania wypłaconych dywidend na rzecz udziałowca z Luksemburga" - przekazała rzeczniczka szefa KAS.

Czytaj też

"KAS udowodniła, że firma błędnie zinterpretowała przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a także umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania i jako płatnik nie potrąciła i nie wpłaciła do budżetu państwa należnego podatku" - wyjaśniła Justyna Pasieczyńska.

Po kontroli firma zgodziła się z jej wynikiem i złożyła korekty deklaracji. "Dobrowolnie wpłaciła 48 mln zł zaległego podatku CIT, wraz z odsetkami za zwłokę" - podała.

"Podatek u źródła (WHT) to podatek dochodowy od osób prawnych i od osób fizycznych, pobierany przez płatników od niektórych dochodów. Na przykład dywidendy, odsetki, należności licencyjne. Skrót WHT pochodzi z angielskiego określenia Withholding Tax (podatek u źródła)" - dodała rzeczniczka KAS

Źródło:PAP

Komentarze