Reklama

Elektroenergetyka

Warszawa: awaria ciepłociągu. Zablokowane ulice

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

W środę w nocy na Pradze doszło do awarii ciepłociągu. W wyniku pęknięcia rury zamknięty jest ruch na ul. Wiatraczna na odcinku Wiatraczna-Międzyborska, nieprzejezdny jest też fragment al. Waszyngtona. Utrudnienia mogą potrwać nawet trzy dni.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka ZDM Karolina Gałecka, na skrzyżowaniu alei Waszyngtona i ul. Grenadierów w Warszawie doszło w nocy do pęknięcia rury, w wyniku którego nastąpił wyciek wody i podmycie. "Jest wyrwa mniej więcej na 6 metrów" - powiedziała Gałecka. Jak dodała, na miejscu są służby drogowe, policja oraz przedstawiciele spółki Veolia Energia Warszawa S.A. Teren został zabezpieczony o czwartej rano. Obecnie zamknięty jest ruch na ulicy Wiatraczna na odcinku Wiatraczna-Międzyborska. Nieprzejezdna jest również al. Waszyngtona.

Na stronie Veolii poinformowano, że do awarii doszło w środę około godz. 01.40.

"Wznowienie dostaw przewidywane jest 26 października ok. godz. 02.00" - czytamy w komunikacie. Aleksandra Żurada z Dyrekcji Komunikacji podkreśliła jednak, że awaria powinna być usunięta najpóźniej w ciągu doby. Zaznaczyła jednocześnie, że mowa o wznowieniu dostaw ciepła, natomiast przywrócenie ruchu potrwa znacznie dłużej. "Myślę, że to będzie 24 h na usunięcie awarii i kolejne dwie doby na przywrócenie ruchu" - podkreśliła Żurada.

jw/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama