Reklama

Elektroenergetyka

W Elektrociepłowni Siekierki powstanie nowy blok o mocy 500 MW

Fot.: Energetyka24.com
Fot.: Energetyka24.com

O planach PGNiG Termika dotyczących budowy bloku gazowego o mocy 500 MW w warszawskiej Elektrociepłowni Siekierki na I Kongresie Kogeneracji mówił wiceprezes spółki Tomasz Wilczak.

"Szykujemy się do budowy bloku 500 MW w Elektrociepłowni Siekierki. Stare bloki w Siekierkach za kilka lat będą miały pół wieku i elektrociepłownia wymaga inwestycji. Zwłaszcza, że z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Warszawy ten węzeł ma dużo większe znaczenie niż Żerań" - powiedział na I Kongresie Kogeneracji w Kazimierzu Dolnym Tomasz Wilczak – Członek Zarządu, Wiceprezes Zarządu ds. Technicznych, PGNiG TERMIKA S.A.

"Po dokonaniu inwestycji elektrociepłownia w Siekierkach będzie konsumować około 800 mln metrów sześć gazu rocznie" - dodał.

Prezes Wilczak wspomniał, że budowa nowego bloku gazowego o mocy 500 MW w Siekierkach jest koniecznością, a największym wyzwaniem jest zarezerwowanie odpowiednich ilości gazu. W tej sprawie mają już trwać rozmowy z Gaz Systemem i już niebawem może dojść nawet do podpisania umowy przyłączeniowej.

Zdaniem Wilczaka, nowy blok może realnie powstać w latach 2025 - 2026.

Reklama

Komentarze

    Reklama