Reklama

Elektroenergetyka

USA: w Chicago tysiące odbiorców bez prądu po przejściu gwałtownych burz

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Ponad 34 tys. odbiorców jest pozbawionych prądu w Chicago i okolicach - informuje w poniedziałek rano Commonwealth Edison, największy dostawca energii elektrycznej w amerykańskim stanie Illinois. Okolice Chicago nawiedziły w niedzielę gwałtowne burze, przeszło też tornado.

W niedzielę po godz. 23 czasu miejscowego (poniedziałek, godz. 6 rano w Polsce) służby meteorologiczne ostrzegły mieszkańców Darien i Burr Ridge, miejscowości położonych ok. 32 km na południowy zachód od Chicago, przed zbliżającym się tornado. Polecono im schronić się w domach z dala od okien.

Trąba powietrzna spowodowała straty materialne. Nagrania wideo pokazują powalone drzewa i zniszczone domy, w miejscowości Naperville doszło do wycieku gazu - relacjonuje agencja AP.

Reklama
Reklama

Przed godz. 1 w nocy (godz. 8 rano w Polsce) służby przekazały, że największe zagrożenie dla regionu Chicago już minęło. Nadal informowano jednak o możliwych burzach i silnych wiatrach. Wichura przesuwa się w kierunku południowo-wschodnim, prędkość wiatru sięga 75 km/h. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama