Reklama

Elektroenergetyka

URE chce wyjaśnień od spółek energetycznych w kwestii oszczędności

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zwrócił się do spółek energetycznych z wnioskiem o przedstawienie informacji dotyczących możliwych oszczędności, o których wspominał minister Krzysztof Tchórzewski. Szef resortu energii wspomniał 10 grudnia na konferencji prasowej, że firmy z sektora energetycznego mogą wygenerować oszczędności rzędu miliarda złotych. Środki te mogłyby wesprzeć projektowany Fundusz Efektywności Energetycznej i Rekompensat, z którego pochodzić mają dopłaty zmniejszające realnie podwyżki prądu.

Informację taką podał Puls Biznesu, powołując się na komunikat URE. Według doniesień, prezes Urzędu miał wnioskować o szczegółowe dane na temat możliwych oszczędności, zastrzegając jednocześnie, że „możliwość oszczędności wskazuje, że przedsiębiorstwa energetyczne powinny ponownie przeanalizować i skorygować wnioski taryfowe”.

Kilkanaście dni temu media branżowe poinformowały, że polskie spółki energetyczne przedłożyły do URE wnioski taryfowe zakładające kilkudziesięcioprocentowe podwyżki cen energii elektrycznej.

Reklama

Komentarze

    Reklama