Reklama

Elektroenergetyka

Trzech nowych członków dołącza do PTEZ

Fot. Pixabay / ilustracyjne
Fot. Pixabay / ilustracyjne

W ostatnich tygodniach o 3 nowych członków poszerzyło się Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych – organizacja zrzeszająca firmy wytwarzające energię elektryczną i cieplną w skojarzeniu.

Do grona członków organizacji dołączyły: Polska Grupa Górnicza S.A., Przedsiębiorstwo Energetyczne Siedlce Sp. z o.o., Węglokoks Energia Sp. z o.o.

W obliczu zmieniających się uwarunkowań prawnych, społecznych i rynkowych wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami firm elektroenergetycznych i ciepłowniczych ma olbrzymie znaczenie dla kształtowania polityki. Dzięki temu możemy wspólnie działać na rzecz efektywnego rozwoju całego sektora – podkreśla Wojciech Dąbrowski, prezes PTEZ. – Z radością przyjmujemy rosnące zainteresowanie działalnością PTEZ, a każdy dodatkowy głos, w debacie na temat przyszłości elektroenergetyki, ułatwia nam osiąganie wspólnych celów. 

Przynależność do PTEZ to nie tylko dostęp do wiedzy i doświadczeń innych firm z branży. Współpracujemy w ramach zespołów eksperckich: ochrony środowiska, pomocy publicznej, mechanizmów wsparcia, rynku mocy, promocji kogeneracji, europejskiej polityki klimatyczno-energetycznej i rynków ciepła. Zrzeszamy ekspertów branżowych zaangażowanych w rozwój kogeneracji w naszym kraju – podkreśla dr inż. Janusz Ryk, dyrektor PTEZ – Dzięki temu członkowie organizacji mogą w ramach pracy w poszczególnych zespołach, aktywnie włączać się w procesy legislacyjne, procedury konsultacyjne czy zabierać głos w debacie publicznej, korzystając z dostępnych kanałów dialogu.  

Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ) powstało w 1991 r. jako organizacja skupiająca elektrociepłownie produkujące w Polsce ciepło i energię elektryczną w kogeneracji oraz zrzeszająca ludzi z wolą działania na rzecz rozwoju polskiego elektrociepłownictwa. Od prawie 30 lat PTEZ wspiera i integruje branżę wytwórców ciepła i energii elektrycznej. Działa na rzecz rozwoju elektrociepłownictwa w Polsce. (PTEZ)

Reklama

Komentarze

    Reklama