Reklama

Elektroenergetyka

Tauron Ciepło: usuwanie awarii ciepłowniczej w Dąbrowie Górniczej potrwa jeszcze kilka godzin

Fot. Tauron Ciepło
Fot. Tauron Ciepło

Jeszcze kilka godzin potrwa usuwanie awarii ciepłowniczej w Dąbrowie Górniczej – przekazała w poniedziałek rano spółka Tauron Ciepło. W niedzielę doszło tam do uszkodzenia fragmentu rurociągu, obecnie trwają prace związane z jego wymianą.

"Nieszczelność została zlokalizowana ok. godz. 4.30. W tej chwili jest już po pracach kopnych, nieszczelność jest odkryta i prowadzone są prace związane z wymiana ok. 3 metrów pękniętego rurociągu. Potrwają one jeszcze kilka godzin" – poinformowała rzeczniczka spółki Tauron Ciepło Małgorzata Kuś.

Jak podało rano Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, części odbiorców udało się już wcześniej przywrócić dostawy ciepła. Jak podała Kuś w nocy ciepło wróciło do mieszkańców osiedli Kasprzaka, Storczyków i w rejonie ul. Sadowej. "Niebawem, jeszcze w trakcie usuwania awarii, dostawy zostaną przywrócone w centrum i w dzielnicy Reden, a po jej usunięciu - do pozostałych odbiorców" - dodała.

Informacje o dużej awarii ciepłowniczej przekazał w niedzielę późnym popołudniem Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. "Tauron Ciepło poinformował o awarii sieci ciepłowniczej, która obejmuje swoim zasięgiem praktycznie całą Dąbrowę Górniczą oprócz Mydlic" - napisali przedstawiciele magistratu w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej i Facebooku.

Reklama
Reklama

Tauron Ciepło potwierdził, że doszło do nieszczelności, której skutkiem był duży ubytek wody w sieci ciepłowniczej. Do poniedziałku nad ranem trwało lokalizowanie miejsca uszkodzenia.

Źródło:PAP

Komentarze