Reklama

Elektroenergetyka

Śląskie: ponad tysiąc odbiorców bez prądu z powodu silnego wiatru

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Ponad tysiąc odbiorców z powiatów cieszyńskiego, żywieckiego i bieruńsko-lędzińskiego zostało minionej nocy pozbawionych prądu w wyniku uszkodzeń sieci, spowodowanych silnym wiatrem. W poniedziałek rano dostawy energii do większości dotkniętych awariami domów są przywracane.

Według danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, łącznie pozbawionych energii elektrycznej zostało 18 stacji energetycznych: 11 w gminie Zebrzydowice (powiat cieszyński), sześć w Bojszowach (powiat bieruńsko-lędziński) i jedna w Żywcu.

W efekcie w Zebrzydowicach bez prądu zostało 705 odbiorców, w Bojszowach 235, a w Żywcu 66. Służby spółki Tauron Dystrybucja przystąpiły do usuwania awarii - w większości przypadków do poniedziałkowego poranka dostawy prądu zostały przywrócone.

Reklama

Reklama

Przyczyną awarii jest silny wiatr, który zerwał linie energetyczne. W niedzielę Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenia przed wiatrem o średniej prędkości od 35 km do 45 km na godzinę, a w porywach nawet do 85 km na godzinę w powiatach bielskim (także w Bielsku-Białej), cieszyńskim i żywieckim. Ostrzeżenie obowiązuje do wtorkowego poranka.

Reklama

Komentarze

    Reklama