Reklama

Elektroenergetyka

Premier zapowiada wielomiliardowe inwestycje w energetykę

Fot. W. Kompała / KPRM / Flickr
Fot. W. Kompała / KPRM / Flickr

W dzisiejszym expose premier Mateusz Morawiecki zapowiedział „potężne inwestycje w energetykę konwencjonalną i odnawialną” oraz zerwanie zależności od gazu z Rosji.

„Nie można przeceniać roli państwa w gospodarce, ale jej niedocenianie jest takim samym grzechem. Zerwiemy na dobre z przekleństwem tymczasowości - tymczasowych rozwiązań, tymczasowych projektów (…) abyśmy jednak rozwijali się przez następne 10,20, 30 lat musimy myśleć w takiej perspektywie” - mówił Mateusz Morawiecki w sejmie.

Premier podjął również kwestię wpływu inwestycji energetycznych na sytuację międzynarodową naszego kraju: „Polska może być i będzie Polską wielkich projektów. Projektów, które będą oznaczały realny skok cywilizacyjny naszego kraju. Projektów, które uczynią z Polski jedno z kluczowych centrów transportowych i energetycznych Europy Środkowej. Strategiczne inwestycje państwa polskiego będą też poduszką bezpieczeństwa przed dzisiejszymi prognozami w gospodarce światowej” - mówił.

W dzisiejszym expose zapowiedziane zostały także wielomiliardowe wydatki na rozwój sektora energii:  „W ciągu najbliższych 4-6 lat zgodnie z planem na rzecz odpowiedzialnego rozwoju zainwestujemy dziesiątki miliardów złotych w największe polskie projekty, które wzmocnią naszą wspólnotę wewnątrz i naszą pozycję na zewnątrz. To między innymi (…) potężne inwestycje w energetykę konwencjonalną i odnawialną, czy wreszcie budowa Baltic Pipe - nowego korytarza dostaw gazu, który będzie zarazem symbolicznym końcem uzależnienia Polski od dostaw gazu ze wschodu. To z pewnością oczekiwana przez Polaków normalność w bezpieczeństwie energetycznym”.

Reklama

Komentarze

    Reklama