Reklama

Elektroenergetyka

Porozumienie Gowina obejmie resort odpowiedzialny za innowacje w energetyce?

Fot.: nauka.gov.pl / Flickr.com
Fot.: nauka.gov.pl / Flickr.com

Wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że nie należy się spodziewać rewolucji, jeśli chodzi o skład nowego rządu. W jego ocenie, będzie to rząd „kontynuacji i przyspieszenia”, ponieważ - jak podkreślił - np. w obszarze energetyki i spraw gospodarczych potrzeba intensyfikacji działań.

Wicepremier, szef Porozumienia Jarosław Gowin pytany w poniedziałek w Warszawie przez dziennikarzy o skład nowego rządu, powiedział, że w ogromnej większości resortów sprawy personalne są już przesądzone, a o wszystkich decyzjach poinformuje przyszły premier. Zadeklarował, że szefem rządu będzie Mateusz Morawiecki.

W ocenie Gowina, w składzie rządu "nie należy się spodziewać rewolucji". "W przypadku większości resortów będzie to kontynuacja programowa i personalna. Natomiast będzie to rząd kontynuacji i przyspieszania, bo są takie obszary, chociażby energetyka, sprawy gospodarcze, gdzie potrzebujemy intensyfikacji działań - chociażby po to, aby zapewnić trwałe źródła finansowania dla rekordowo szerokich w skali Unii programów w społecznych" – powiedział wicepremier.

Pytany, czy Porozumienie będzie miało więcej ministerstw, powiedział, że jego partia od początku negocjacji formułowała oczekiwania, żeby wziąć odpowiedzialność za dwa resorty.

"Co prawda zmieniły się proporcje wewnątrz koalicji rządowej, natomiast uważamy, że solidarna współpraca w ramach Zjednoczonej Prawicy jest wartością nadrzędną" - przekonywał. Pytany, za które resorty będzie odpowiadało Porozumienie, Gowin powiedział, że przez ostatnie cztery lata Porozumienie brało odpowiedzialność za kwestie związane z gospodarką i innowacyjnością. "To są obszary, na których chcemy się skoncentrować – także w obliczu wielkich wyzwań, przed którymi stoi polska energetyka" - podkreślił.

Gowin pytany, czy to on będzie dalej szefem resortu nauki - odpowiedział: "Kto będzie ministrem nauki i szkolnictwa wyższego? W ciągu paru tygodni ogłosi to pan premier Morawiecki".

Pytany czy powstaną nowe ministerstwa powiedział, że "wydaje się przesądzone, iż powstanie co najmniej jedno nowe ministerstwo, które weźmie na siebie ciężar odpowiedzialności za funkcjonowanie spółek skarbu państwa".

Źródło:PAP

Komentarze