Reklama

Elektroenergetyka

Po przejściu nawałnic bez prądu pozostaje ponad 3150 odbiorców

Fot. Flickr
Fot. Flickr

Według danych z godz. 6 po przejściu burz bez prądu pozostaje ponad 3150 odbiorców w woj.: mazowieckim, łódzkim i małopolskim - poinformowało w poniedziałek rano Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

W poniedziałek rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Krzysztof Batorski przekazał PAP, że w związku z burzami w niedzielę na terenie całego kraju Państwowa Straż Pożarna interweniowała 666 razy; najwięcej w woj.: małopolskim (208), mazowieckim (94) i świętokrzyskim (92). "Nikt nie został ranny" - zapewnił.

Działania strażaków polegały głównie na pompowaniu wody, usuwaniu powalonych drzew i udrażnianiu szlaków komunikacyjnych.

Jak zaznaczyło RCB, w województwie małopolskim (na terenie powiatu nowosądeckiego) zalane zostały drogi powiatowe w miejscowościach: Korzenna, Trzycierz i Paszyn. W m. Korzenna zalane zostały domy, sklepy, a także podtopiona została remiza OSP Korzenna i amfiteatr. Doszło także do zalania ulic w m.: Stary Sącz, Chełmiec, Wielogłowy, Tęgoborze i Piątkowa.

Reklama
Reklama

RCB poinformowało jednocześnie, że według stanu na godz. 6.00 rano w poniedziałek, na terenie kraju bez prądu pozostaje 3150 odbiorców w woj.: mazowieckim (1771), łódzkim (1 280) i małopolskim (99). 

Źródło:PAP

Komentarze