Reklama

Elektroenergetyka

Piotr Zawistowski ponownie prezesem TGE

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Piotr Zawistowski został w środę powołany na kolejną kadencję na stanowisko prezesa zarządu Towarowej Giełdy Energii. Kadencja zacznie się po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego TGE za 2019 r.

Jak poinformowała Giełda, Walne Zgromadzenie powołało w środę Zawistowskiego na stanowisko prezesa TGE na nową, wspólną trzyletnią kadencję. Rozpocznie się ona następnego dnia po odbyciu Walnego Zgromadzenia, zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za 2019 r.

Piotr Zawistowski prezesem TGE jest od października 2017 r. Wcześniej przez niemal 10 lat był związany z grupą Tauron, gdzie pełnił m.in. funkcję wiceprezesa ds. klienta i handlu.

Zawistowski w latach 2016-2017 pełnił też funkcję prezesa Rady Zarządzającej Towarzystwa Obrotu Energią, był członkiem Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej oraz zasiadał w Radzie Nadzorczej TGE.

Jest także przewodniczącym Rady Nadzorczej Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych, natomiast od stycznia 2020 r. zasiada w zarządzie europejskiego stowarzyszenia giełd Europex.

Należąca w 100 proc. do GPW Towarowa Giełda Energii jest licencjonowaną giełdą towarową, prowadzącą giełdowe rynki energii - energii elektrycznej, gazu ziemnego, praw majątkowych oraz uprawnień do emisji CO2.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama