Reklama

Elektroenergetyka

PGE: jest porozumienie ze związkami zawodowymi

Fot. Wikimedia
Fot. Wikimedia

Wspólnie z Komitetem Protestacyjno-Strajkowym GK PGE, który reprezentuje 64 związki zawodowe, ustalono kwestie dotyczące etatyzacji w Grupie Kapitałowej PGE - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

Napisano, że w podpisanym 14 stycznia 2021 r. dokumencie uzgodniono, że poszczególni pracodawcy z Grupy PGE, tj. spółki i oddziały, zweryfikują we współpracy ze stroną społeczną stan realizacji etatyzacji na dzień 31 grudnia 2020 r. Ponadto - jak zaznaczono - pracodawcy uzgodnią ze związkami zawodowymi – członkami Komitetu Protestacyjno-Strajkowego GK PGE "poziom etatyzacji na lata 2021-2022".

Wskazano, że pozostałe postulaty związków zawodowych (z wyłączeniem postulatów płacowych niezrealizowanych w 2020 roku) zgłoszonych w ramach sporów zbiorowych będą uzgadniane pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi - członkami Komitetu Protestacyjno-Strajkowego GK PGE do 5 lutego 2021 roku.

Reklama

Reklama

Zaznaczono, że "w przypadku nieuzgodnienia obszarów, o których mowa powyżej do 5 lutego 2021 r., Pracodawcy i Związki Zawodowe kontynuować będą uzgodnienia przy udziale Zarządów Linii Biznesowych i Zarządu PGE S.A. w terminie do dnia 19 lutego 2021r."

Uzgodniono, że 18 stycznia 2021 r. podjęte zostaną w siedzibie PGE rozmowy w sprawie porozumień płacowych niezrealizowanych w 2020 roku.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama