Reklama

Elektroenergetyka

Niemcy mają kolejny problem. Niski poziom wód zakłóca pracę elektrowni

Autor. Andy Arthur / Flickr

Niski poziom wody w Renie wpłynie na pracę dużej elektrowni węglowej, zlokalizowanej na wschód od Frankfurtu - informuje Reuters.

Reklama

Elektrownia, której operatorem jest Uniper, znajduje się nad Menem, czyli głównym dopływem Renu - najważniejszej niemieckiej trasy żeglugowej. Z dokumentów European Energy Exchange wynika, że do 7 września jej praca może napotykać utrudnienia związane z ograniczonym dostępem do węgla.

Reklama

Jego główną przyczyną jest niski poziom wód, utrudniający transport surowca.

Czytaj też

Suche i gorące lato to dla Niemców poważny problem - zauważa Reuters. Na problemy z dostawami rosyjskiego gazu nakłada się także konieczność zmniejszenia ilości węgla przewożonego barkami. Podobna sytuacja doprowadziła do ubytków mocy w roku 2018 i poważnie uderzyła finansowo m.in. w branżę chemiczną. Obecnie, oprócz opóźnień, generuje również dodatkowe koszty (związane z transportem) dla elektrowni.

Reklama

Agencja przypomina w tym kontekście, że podniesienie temperatury wody w rzekach, spowodowane ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, stało się wyzwaniem także dla Francuzów. Nad Sekwaną pojawiły się utrudnienia związane z dostawami wody chłodzącej do elektrowni jądrowych.

Reklama

Komentarze

    Reklama