Reklama

Elektroenergetyka

Kogeneracja wybudowała 8 km sieci ciepłowniczej na północy Wrocławia

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

8 km sieci ciepłowniczej na północy Wrocławia wybudowała firma Kogeneracja, producent i dystrybutor ciepła. Dzięki inwestycji będzie można przyłączyć do sieci ciepłowniczej odbiorców indywidualnych, którzy do tej pory używali przydomowych instalacji grzewczych.

Jak podano w przesłanym w poniedziałek PAP komunikacie, należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE Kogeneracja sfinalizowała kolejny etap rozbudowy sieci, którą ciepło z Elektrociepłowni Zawidawie popłynie do odbiorców północnej części Wrocławia.

Pierwszy etap budowy, zrealizowany w 2019 r., objął odcinek od ul. Bierutowskiej do ul. Dobroszyckiej. Kolejnym etapem, który właśnie się zakończył, była rozbudowa sieci od ul. Królewskiej wzdłuż ul. Zatorskiej. Następnym elementem sieci będzie odcinek od ul. Zatorskiej do ul. Stoczniowej oraz do ul. Masztowej, którego oddanie zaplanowano na koniec grudnia br. W kolejnych latach przewidywane jest sukcesywne podłączanie odbiorców do infrastruktury sieciowej.

Reklama

Reklama

Inwestycja polegająca na budowie sieci ciepłowniczej o całkowitej długości ok. 8 km potroi docelowo zasięg sieci na tym obszarze, umożliwiając nowym odbiorcom, użytkującym do tej pory przydomowe instalacje grzewcze, korzystanie z ciepła sieciowego produkowanego w nowoczesnej, zasilanej gazem elektrociepłowni.

„Dzięki inwestowaniu w rozwój lokalnych sieci ciepłowniczych działamy na rzecz likwidacji niskiej emisji, a tym samym przyczyniamy się do tego, by mieszkańcy miasta mogli oddychać czystszym powietrzem" - powiedział prezes Kogeneracji Andrzej Jedut, cytowany w komunikacie.

Zakładany całkowity koszt projektu budowy sieci na wrocławskim Zawidawiu wyniesie ponad 11 mln zł. Inwestycja zostanie w dużej mierze sfinansowana z funduszy europejskich, z Programu „Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”.

Źródło:PAP

Komentarze