• Partner główny
    Logo Orlen

Elektroenergetyka

Fryderyka nad Polską, tysiące odbiorców bez prądu

Fot. Andrea / Flickr
Fot. Andrea / Flickr

Orkan Fryderyka, który nawiedził Polskę i przyniósł ze sobą bardzo silny wiatr oraz opady śniegu, spowodował szkody w sieci elektroenergetycznej. O poranku bez prądu obudziły się tysiące odbiorców - m.in. w województwach lubuskim, wielkopolskim, śląskim oraz łódzkim.

Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Marek Kubiak, poinformował, że o poranku bez dostępu do energii elektrycznej pozostawało 29 178 odbiorców. Najwięcej szkód o charakterze „energetycznym” orkan Fryderyka wyrządził w Wielkopolsce, na Śląsku i w województwie łódzkim, gdzie uszkodzonych zostało 16 linii średniego napięcia - najwięcej odbiorców bez prądu w tamtym regionie jest w okolicach Pabianic, Sieradza, Tomaszowa Mazowieckiego, Zgierza, Łowicza, Bełchatowa i Piotrkowa Trybunalskiego.

Powyższa informacja oznacza znaczący progres w usuwaniu szkód, ponieważ jeszcze wczoraj w okolicach godziny 21 na terenie kraju bez dostaw prądu pozostawało 54,3 tys. odbiorców (w woj. wielkopolskim - 24,5 tys., w zachodniopomorskim - 9,5 tys., w łódzkim - 8,5 tys.). „Do godz. 20.00 odnotowano 220 interwencji z powodu wiatru oraz 96 interwencji z powodu opadów śniegu.Służby działają” - pisał Marek Kubiak na jednym z portali społecznościowych.

Komentarze