Reklama

Elektroenergetyka

Francja: ok. 18 tys. gospodarstw domowych wciąż bez prądu wskutek orkanu i opadów śniegu

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Około 18 tys. gospodarstw domowych we wschodniej i środkowej Francji było w poniedziałek rano wciąż pozbawionych energii elektrycznej z powodu przejścia orkanu Bella i intensywnych opadów śniegu - przekazał operator sieci energetycznej Enedis.

Bella od niedzieli przechodzi z północnej i północno-zachodniej Francji, przez środkową część kraju na jego południe - przypomina AFP.

Poprzedni komunikat wydany przez Enedis w niedzielę wieczorem donosił o 34 tys. pozbawionych prądu domostwach. W 90 proc. gospodarstw dotkniętych burzą, głównie na północy Francji, w regionach Normandii, Bretanii i Hauts-de-France udało się przywrócić zasilanie - przekazał rzecznik Enedis. Dodał jednak, że w nocy obfite opady śniegu i silne wiatry pozbawiły prądu część gospodarstw w położonych w środkowej części kraju Owernii i Limousin.

Reklama

Reklama

Operator sieci energetycznej uzupełnił, że nad usuwaniem skutków wichury i opadów śniegu pracuje około 1,5 tys. pracowników firmy. W poniedziałek w ciągu dnia Enedis spodziewa się nadal silnych wiatrów na południowym zachodzie Francji. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama