Reklama

Elektroenergetyka

Energetyczne podsumowanie dnia - 6 sierpnia 2018 r.

Fot.: Sinopec
Fot.: Sinopec

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia!

Energa zainteresowana rozwojem morskiej energetyki wiatrowej 

Energa Wytwarzanie, podtrzymując zainteresowanie obszarem morskiej energetyki wiatrowej, zgłosiła uwagi do Urzędu Morskiego dotyczące projektu planu zagospodarowania przestrzennego Polskich Obszarów Morskich. Energa zamierza kontynuować swoje zaangażowanie w temacie offshore, opowiada się za zmianą zapisów w projekcie planu w celu ułatwienia budowy farm wiatrowych na morzu.

Baza paliw w Koluszkach rozbudowana przez PERN 

PERN ogłosił przetarg na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego kolejowego frontu rozładunkowego oraz rozbudowy układu torowego w bazie paliw w Koluszkach. Oferty w postępowaniu można składać do 27 sierpnia – poinformowała w ogłoszeniu spółka.

Kopalnia Sośnica wykorzystuje drony w do prac analitycznych

Kopalnia Sośnica z Polskiej Grupy Górniczej wykorzystuje drona do pomiarów objętości przykopalnianych składowisk oraz monitorowania szkód górniczych – podała w poniedziałek spółka. Urządzenie ułatwia także ochronę kopalni oraz monitorowanie jej terenu.

Minister Rolnictwa rozmawiał z prezesem Orlenu o biorafineriach

W Polsce jest potrzebna jedna, może kilka dużych biorafinerii, które przerabiałyby nadwyżki zboża. O takich inwestycjach rozmawiam m.in. z PKN Orlen - poinformował w poniedziałek szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Ceny ropy na największych giełdach ustabilizowały się

Wycena ropy naftowej w Nowym Jorku i Londynie utrzymuje się w okolicach piątkowego zamknięcia. Arabia Saudyjska obniżyła w lipcu wydobycie surowca, a Chiny import ropy z USA. W poniedziałek wchodzi w życie pierwsza transza nie-naftowych amerykańskich sankcji na Iran.

Chińczycy będą produkować elektrolity do baterii samochodowych w Polsce

Producent elektrolitu do wkładów do baterii samochodowych w ciągu kilku miesięcy rozpocznie budowę zakładu. Na początek zatrudni 100 osób - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".

Chiński Unipec zawiesił zakup ropy z USA w ramach wojny celnej

Unipec, handlowe ramię chińskiego państwowego potentata energetycznego Sinopecu, wstrzymał import ropy ze Stanów Zjednoczonych - informuje Reuters. Działanie to ma związek z rosnącym napięciem handlowym między tymi dwiema największymi gospodarkami świata. 

Koszty budowy nowej siedziby Gazpromu rosną

Wykonawca projektu Centrum Lahti w Sankt Petersburgu, czyli przyszłego największego drapacza chmur w Europie, o planowanej wysokości 462 metrów, poinformował o zwiększeniu kosztów projektu. Wg najnowszych informacji budynek, który ma także służyć za nową siedzibę gazowego giganta Gazpromu, kosztować będzie ponad 100 mld rubli (ok. 6 mld zł). 

Reklama

Komentarze

    Reklama