Reklama

Elektroenergetyka

Energetyczne podsumowanie dnia - 4 września 2018 r.

Fot.: COP23
Fot.: COP23

Serdecznie zapraszamy do lektury najważniejszych informacji dnia ze świata energetyki.

Białoruskie władze: ograniczenie dostaw paliw z Rosji byłoby naruszeniem zasad EUG

Ograniczenie dostaw rosyjskich paliw na Białoruś wpłynęłoby negatywnie na pracę rafinerii i byłoby naruszeniem zasad Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej – powiedział szef państwowego Biełnieftiechimu. Wcześniej Moskwa zapowiedziała możliwe ograniczenie dostaw surowców.

Przewodniczący COP23: Nie jesteśmy gotowi na szczyt klimatyczny w Katowicach

Kraje świata nie są gotowe na kluczowy szczyt klimatyczny COP24, zaplanowany na grudzień w Katowicach, który ma zapewnić wdrożenie paryskiego porozumienia klimatycznego - ocenił we wtorek premier Fidżi i przewodniczący szczytu COP23 Frank Bainimarama.

Była prezes PGNiG wygrała ze spółkę w sądzie sprawę o odprawę

Po wyroku sądu apelacyjnego komornik zablokował konto gazowego giganta i przelał na konto Grażyny Piotrowskiej-Oliwy i jej zastępcy ponad 2 mln zł zaległej odprawy. To nie koniec prawnej batalii - informuje wtorkowy "Puls Biznesu".

Małopolska gmina chce wykonać największy geotermalny odwiert w Polsce

Gmina Szaflary ogłosiła przetarg na wykonanie badań sejsmicznych i magnetotellurycznych, które mają określić lokalizację najgłębszego w Polsce odwiertu geotermalnego. Odwiert ma mieć 5200 metrów z możliwością pogłębienia do 7 tys. metrów.

Sztorm Gordon podbija ceny ropy na giełdach

Ropa naftowa drożeje. Inwestorzy analizują możliwe zakłócenia w produkcji ropy w USA z powodu zbliżającego się tropikalnego sztormu Gordon, który uderzy w Zatoce Meksykańskiej, ale nie zapominają o rosnącej produkcji ropy przez kraje OPEC - informują maklerzy.

PGNIG Upstream Norway wykona odwiert na Morzu Norweskim

PGNiG Upstream Norway jako pierwsza polska spółka wykona odwiert na Morzu Norweskim w roli operatora - poinformowało we wtorek PGNiG.

80 mln zł od NCBiR na innowacje w polskim gazownictwie

Blisko 80 mln zł otrzymają laureaci pierwszego konkursu w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia INGA, rozstrzygniętego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Pieniądze te trafią do innowacyjnych projektów, dzięki którym ma wzrosnąć konkurencyjność polskiego gazownictwa.

Budowa linii elektroenergetycznej między Warszawą a Siedlcami ze zgodą Wojewody

Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę linii elektroenergetycznej pomiędzy aglomeracją warszawską a Siedlcami - podały w poniedziałek Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Dodano, że firma ma już komplet niezbędnych dokumentów, a budowa linii ma się rozpocząć we wrześniu.

Komentarze