Reklama

Elektroenergetyka

Energetyczne podsumowanie dnia - 24 października 2018 r.

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia!

Zakaz słomek utrudni walkę ze wstydliwym plastikowym problemem świata [KOMENTARZ]

W ostatnich miesiącach, za sprawą społecznych kampanii ekologicznych, problem plastikowych odpadów po raz pierwszy przebił się do przeciętnego odbiorcy, a to za sprawą ogólnoświatowej akcji eliminowania popularnych słomek z użycia w barach i restauracjach. Problem polega na tym, iż znaczenie słomek w globalnym kryzysie śmieci z tworzyw sztucznych porównywać można do roli piłkarskiej reprezentacji Polski w niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata w Rosji – jest nieistotna.

Silny wiatr pozbawił prądu tysiące osób w centralnej Polsce

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w 12 województwach - w Polsce centralnej, wschodniej i w pasie nadmorskim. Liczba odbiorców bez prądu wzrosła do 22 tysięcy.

Łódź: 28 mln zł na wymianę pieców węglowych w 65 kamienicach

Łódź zdobyła ponad 28 mln zł unijnego dofinansowania na dwa projekty wspomagające walkę ze smogiem. Dzięki nim w ciągu najbliższych trzech lat piece węglowe w 65 kamienicach komunalnych zostaną zastąpione ogrzewaniem gazowym lub ciepłem z sieci miejskiej.

Warszawa: awaria ciepłociągu. Zablokowane ulice

W środę w nocy na Pradze doszło do awarii ciepłociągu. W wyniku pęknięcia rury zamknięty jest ruch na ul. Wiatraczna na odcinku Wiatraczna-Międzyborska, nieprzejezdny jest też fragment al. Waszyngtona. Utrudnienia mogą potrwać nawet trzy dni.

Kurtyka: Krakowski PreCOP przyniósł zbliżenie stanowisk

Zakończona w Krakowie konferencja PreCOP, poprzedzająca katowicki szczyt klimatyczny COP24 przyniosła zbliżenie stanowisk stron w wielu kwestiach – ocenił wiceminister środowiska Michał Kurtyka, który pokieruje grudniową konferencją w stolicy Górnego Śląska.

Dolnośląskie: 2 tysiące odbiorców bez prądu po wichurze

W wyniku silnego wiatru około 2 tys. odbiorców nie ma prądu w województwie dolnośląskim; strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy.

Reklama

Komentarze

    Reklama