Reklama

Elektroenergetyka

Energetyczne podsumowanie dnia - 23 sierpnia 2018 r.

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia.

Czy Nord Stream 2 rozbije Unię Europejską i współpracę transatlantycką?  

Spotkanie kanclerz Angeli Merkel z prezydentem Rosji zakończone zostało oficjalnymi komunikatami określającymi tematykę rozmów – pojawiły się wśród nich takie kwestie, jak: Nord Stream 2, Syria i Ukraina. W oficjalnych wypowiedziach znalazły się twierdzenia mówiące o interwencji państw trzecich mogących utrudnić budowę gazociągu Odnoszą się one oczywiście do amerykańskiej administracji kierowanej przez Donalda Trumpa.

Energinet: „Baltic Pipe opłaca się Duńczykom”

Przedstawiciel duńskiego regulatora Energinet Torben Brabo w wywiadzie dla gazety Altinget stwierdził, że projekt Baltic Pipe leży w interesie nie tylko Polaków, ale i Duńczyków.

Odbyło się spotkanie międzyresortowego zespołu ds. organizacji Konferencji COP24

23 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie międzyresortowego zespołu ds. organizacji Konferencji COP24. W spotkaniu wzięli udział Pełnomocnik Ministra ds. Organizacji COP24 Rafał Bochenek, jak również przedstawiciele służb państwowych oraz samorządu województwa śląskiego.

Siedem firm chce budować nowy blok energetyczny w Puławach

Siedmiu chętnych bierze udział w drugiej fazie przetargu na budowę bloku na węgiel kamienny w zakładach azotowych w Puławach - poinformowała w czwartek Grupa Azoty Puławy. Spółka podtrzymuje, że postępowanie będzie rozstrzygnięte w 2018 r., a sam blok ruszy w 2021 r.

Polska jest trzecim dostawcą gazu na Ukrainę

Ukraina w pierwszym półroczu 2018 roku importowała błękitne paliwo o wartości 1,15 mld USD. Polska była trzecim co do wolumenów dostaw kierunkiem ukraińskiego importu.

Tragiczny wypadek w śląskiej kopalni

30-letni górnik zginął w kopalni Knurów-Szczygłowice – podały w czwartek rano służby kryzysowe wojewody śląskiego. Do wypadku doszło w środę 850 metrów pod ziemią. Był to już drugi tego dnia śmiertelny wypadek w polskich kopalniach węgla kamiennego.

Oficjalne dane o amerykańskich zapasach podbiły jej cenę na giełdzie

Ropa naftowa w USA jest wyceniana wyżej po publikacji oficjalnych danych o jej zapasach - podają maklerzy.

Dobre wyniki TAURONu w 1 półroczu 2018 roku

W pierwszym półroczu Grupa TAURON osiągnęła dobre wyniki finansowe. Zwiększyliśmy zarówno przychody ze sprzedaży, jak i wynik EBITDA. Natomiast wynik netto był istotnie obciążony zdarzeniem jednorazowym w postaci ujęcia odpisów z tytułu utraty wartości aktywów – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia. 

Reklama

Komentarze

    Reklama