Reklama

Elektroenergetyka

Energetyczne podsumowanie dnia - 19 września 2018 r.

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia!

Skandaliczna postawa samorządów. "Szkodzą działaniom na rzecz czystego powietrza" [KOMENTARZ]

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że podczas lektury raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczącego walki z zanieczyszczeniami powietrza, włosy stają dęba. Przeraża nie tylko skala niekompetencji poszczególnych organów władzy publicznej, ale także skrajny brak odpowiedzialności za zdrowie i życie Polaków oraz pogarda dla tego co zwykliśmy nazywać elementarną uczciwością.

Niemiecka gazeta o polityce energetycznej jako o źródle podziałów w UE

Polityka energetyczna wywołuje w Unii Europejskiej coraz głębsze podziały, co można było zaobserwować także na ostatnim szczycie Inicjatywy Trójmorza - ocenia w środę niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Ceny ropy komfortowe dla Saudyjczyków

Notowania ropy naftowej w USA są blisko 70 dolarów za baryłkę. Brent wyceniana jest zaś po 79 dolarów za baryłkę. Arabia Saudyjska, największy producent ropy w OPEC, czuje się komfortowo w środowisku wysokich notowań surowca - wskazują maklerzy.

Minister Środowiska: smog ma zniknąć za 10 lat

Smog ma całkowicie zniknąć po dziesięciu latach - powiedział we wtorek minister środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że co najmniej 80 proc. domów jednorodzinnych będzie już wówczas emitować bardzo czyste spaliny z ogrzewania.

Soboń: Wprowadzimy hierarchiczność planowania przestrzennego

Gościem specjalnego wydania programu "Krzesło Energetyczne" był Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Myślecki: „Zapłacimy olbrzymią cenę bezczynności w reformowaniu energetyki”

W trakcie panelu „Doktryna energetyczna” IV Kongresu Energetycznego DISE dr Wojciech Myślecki krytycznie ocenił stan polskiego systemu energetycznego, podkreślając, że „należy bezwzględnie zaniechać bezczynności”.

Libucha, BCG: Za 5-7 lat samochody elektryczne będą konkurencyjne cenowo

Jacek Libucha, Dyrektor Zarządzający Boston Consulting Group, w trakcie swojego wystąpienia otwierającego panel „Elektromobilność” podczas IV Kongresu Energetycznego DISE zakreślił perspektywy, jakie rysują się przed europejskim rynkiem e-samochodów.

"Gaz ziemny - pewnie i bezpiecznie" - startuje kampania Polskiej Spółki Gazownictwa

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) z Grupy Kapitałowej PGNiG oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza rozpoczęły ogólnopolską kampanię edukacyjną pod hasłem „Gaz ziemny – pewnie i bezpiecznie”. Główne założenie akcji to rozpowszechnianie wiedzy na temat gazu ziemnego oraz uświadamianie, jak odpowiedzialnie korzystać z urządzeń domowych zasilanych tym paliwem.

Reklama

Komentarze

    Reklama