Reklama

Elektroenergetyka

Energetyczne podsumowanie dnia - 19 października 2018 r.

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay

Zapraszamy do lektury kolejnego podsumowania dnia!

Wybory w cieniu smogu. Kandydaci na prezydenta Warszawy a zanieczyszczenia powietrza

Już w najbliższą niedzielę odbędą się w Polsce wybory samorządowe. Jednym z tematów, które szczególnie mocno wybrzmiały w kończącej się już kampanii wyborczej była kwestia zanieczyszczeń powietrza. Serwis Energetyka24 przeanalizował wypowiedzi dwóch najpoważniejszych kandydatów do fotela prezydenta Warszawy - Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego w kwestii walki ze smogiem. Przypominamy także rozmowy, jakie udało nam się przeprowadzić z innymi pretendentami do posady prezydenta stolicy.

Rada Europejska udzieliła Polsce pełnego wsparcia ws. COP24

Przywódcy UE udzielili czwartek w Brukseli pełnego wsparcia Polsce w organizacji konferencji klimatycznej COP24 w Katowicach. Jak podkreślili, musi ona zaowocować przyjęciem ambitnych i kompleksowych zasad wykonawczych do porozumienia paryskiego.

Finlandia chce zakazać węgla kamiennego do 2029 roku

Rząd Finlandii chce, by wykorzystanie węgla kamiennego do produkcji energii elektrycznej oraz cieplnej było w Finlandii zakazane od maja 2029 r. - wynika z przedstawionej w czwartek części strategii klimatycznej. Strategią zajmie się parlament.

Drugi z rzędu tydzień ze spadkami cen ropy

Ropa w USA staniała w tym tygodniu - do tej pory - o 3,6 proc. Będzie to już drugi z kolei tydzień zakończony zniżką notowań - podają maklerzy.

Musiałek: polski samochód elektryczny to nieuzasadniony pomysł

W rozmowie z red. Jakubem Wiechem Paweł Musiałek, ekspert Klubu Jagiellońskiego, opowiedział o wnioskach płynących z raportu "Z prądem czy pod prąd? Perspektywy rozwoju elektromobilności w Polsce", którego jest współautorem. Według niego, rząd w Warszawie postawił sobie bardzo ambitne cele w zakresie wdrażania technologii samochodów elektrycznych. Nie wszystkie z nich da się zrealizować w obecnym przejściowym okresie zaawansowania elektromobilności.

Orlen wyróżniony za sprawozdawczość finansową

Raport Zintegrowany Grupy Orlen 2017 i Sprawozdania Finansowe PKN Orlen zostały najwyżej ocenione w konkursie The Best Annual Report 2017. Spółka otrzymała najwyższą liczbę punktów w kategorii przedsiębiorstw – podał płocki koncern.

Tobiszowski: wszystkie zainteresowane grupy objęte nową ustawą o rekompensatach po deputatach węglowych

Przyjęty właśnie przez rząd projekt ustawy w sprawie wypłaty 10-tysięcznych rekompensat z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla obejmuje już wszystkie grupy, którym należy się to świadczenie, ostatecznie rozwiązując tę kwestię - oświadczył wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Analitycy: Podwyżki cen diesla i autogazu zaczną hamować

W mijającym tygodniu tankowanie oleju napędowego i autogazu było najdroższe od początku roku. Podwyżki w najbliższych dniach powinny jednak wyhamować, a kierowcy tankujący benzynę mogą liczyć, że na stacjach zapłacą mniej - przewidują analitycy

Polska Spółka Gazowa otwiera nową siedzibę w Giżycku i silnie inwestuje w region [RELACJA]

W miniony czwartek, 18 października, Polska Spółka Gazownictwa otworzyła swoją nową siedzibę w Giżycku. Na konferencji przedstawiciele władz spółki, lokalni i rządowi dygnitarze oraz posłowie z regionu przedstawiali postępy rozwoju energetycznego regionu i najbliższe plany inwestycyjne.

Reklama

Komentarze

    Reklama