Reklama

Elektroenergetyka

Energetyczne podsumowanie dnia - 16 sierpnia 2018 r.

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay

Zapraszamy do lektury kolejnego podsumowania dnia.

Nord Stream 2 przegrywa bitwę z Danią. "Wojna wciąż trwa" [KOMENTARZ]

Spółka odpowiadająca za budowę Nord Stream 2 złożyła wniosek do Duńskiej Agencji Energetycznej dotyczący wytyczenia nowej trasy rurociągu. Jest to z jednej strony działanie wyprzedzające możliwe „weto” Duńczyków ws. pierwotnego przebiegu magistrali, z drugiej natomiast sposób na uspokojenie inwestorów, coraz bardziej zniecierpliwionych piętrzącymi się nad projektem czarnymi chmurami. Można także uznać, że to kolejne małe zwycięstwo przeciwników kontrowersyjnego projektu.

Putin na ślubie szefowej austriackiej dyplomacji. Szansa na towarzyskie rozmowy o Nord Stream 2

Władimir Putin wybiera się na ślub austriackiej minister spraw zagranicznych Karin Kneissl. Dla prezydenta Rosji będzie to przystanek w drodze do Berlina, gdzie czeka na niego kanclerz Angela Merkel. Wbrew romantycznym okolicznościom, wizyta w Austrii będzie okazją do istotnych politycznych rozmów, dotyczących m.in. sytuacji wokół gazociągu Nord Stream 2.

PKN Orlen przesłało do KE dokumentację ws. przejęcia Lotosu

W ramach prowadzonego procesu prenotyfikacji PKN Orlen przesłał we wtorek do Komisji Europejskiej komplet analiz dotyczących koncentracji z Grupą Lotos - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Chińska chęć do rozmów handlowych z USA przyczyną wzrostów cen ropy

Ropa naftowa w USA drożeje pomimo zwyżki amerykańskich zapasów surowca. Na rynkach pojawiły się informacje, że Chiny są gotowe wznowić rozmowy w sprawie wzajemnej wymiany handlowej z USA, aby uniknąć wojny handlowej w pełnej skali - podają maklerzy.

Kurdowie protestują przeciwko sprzedaży ropy z Iraku do Turcji

Kurdyjscy politycy w Iraku sprzeciwili się w środę planowi sprzedaży przez władze irackie ropy z Kirkuku do Turcji z pominięciem Regionu Kurdystanu. Dzień wcześniej o budowie nowego rurociągu i przejścia granicznego rozmawiali w Ankarze przywódcy Iraku i Turcji.

Władze Gazpromu spotkają się, aby omówić skutki zachodnich sankcji

Rada Dyrektorów Gazpromu spotka się 28 sierpnia, aby omówić wpływ zachodnich sankcji na spółkę.

ME proponuje nowelizację Prawa energetycznego

Ministerstwo Energii skierowało do uzgodnień międzyresortowych projekt nowelizacji Prawa energetycznego oraz niektórych innych ustaw. Zmiany dotyczą m.in. zwiększenia obliga giełdowego dla energii elektrycznej do 100 proc. 

Amerykańskie władze wzywają Muska na rozmowę o wykupie akcji Tesli

Amerykańska komisja papierów wartościowych (SEC) wezwała prezesa Tesli Elona Muska i dyrektorów firmy w sprawie potencjalnego wykupu pakietu akcji kontrolnych przez założyciela koncernu - poinformowała w czwartek agencja Associated Press.

Reklama

Komentarze

    Reklama