Reklama

Elektroenergetyka

Energa Operator zakończyła budowę rozdzielni WN w Windykach na Mazowszu

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Energa Operator ukończyła budowę nowej rozdzielni sieciowej 110 kV w miejscowości Windyki w woj. mazowieckim - podała w środę Energa. Według spółki, rozdzielnia umożliwi przyłączenie powstających w okolicy OZE.

Jak zwróciła uwagę , należąca do PKN Orlen Energa w komunikacie, budowa wymagała także przeniesienia pod ziemię blisko 2 km odcinka linii wysokiego napięcia 110 kV Mława – Nidzica.

Jak podała Energa, rozdzielnia pomyślnie przeszła już wszystkie odbiory, a także testy związane z włączeniem do sieci energetycznej, w tym te obejmujące zdalny nadzór i sterowanie obiektem.

„Dynamiczny rozwój odnawialnych źródeł energii to duże wyzwanie dla Operatorów Systemów Dystrybucyjnych. Dlatego tak ważne jest oparcie inwestycji związanych z rozbudową sieci oraz procesami przyłączeniowymi na sprawdzonych i doświadczonych wykonawcach, takich jak Energa Operator Wykonawstwo Elektroenergetyczne” – oświadczył Dyrektor Generalny Oddziału Energi Operatora w Płocku Michał Magdziarz.

Reklama
Reklama

Jak dodał wiceprezes Energi Operatora Wykonawstwa Elektroenergetycznego, rozwój kompetencji pracowników, pozwala Spółce wykonywać coraz ambitniejsze projekty zarówno dla Energi Operatora, jak i innych podmiotów.

„Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu naszych elektromonterów, mimo pandemii, wszystkie zadania związane z budową rozdzielni sieciowej w Windykach udało się zrealizować zgodnie z pierwotnie zakładanymi terminami” - podkreślił.

Źródło:PAP

Komentarze