Reklama

Elektroenergetyka

Energa Operator: 7 tys. nowych instalacji w I kwartale

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Blisko 7 tys. mikroinstalacji przyłączyła Energa Operator do swojej sieci w I kwartale 2020 roku. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Łącznie w sieci spółki pracuje już ich 35 tys.

Większość przydomowych źródeł wytwórczych stanowią instalacje fotowoltaiczne. Pozostałe to wiatraki, elektrownie wodne, a nawet elektrownie na biogaz. Moc zainstalowana mikroinstalacji przyłączonych do sieci Energi Operatora wynosi obecnie 245 MW. W pierwszym kwartale 2020 przybyło jej ponad 46 MW.

W związku z epidemią koronawirusa przyłączenia mikroinstalacji oraz montaż liczników dwukierunkowych odbywa się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Elektromonterzy wyposażeni są w rękawiczki i maski ochronne. O stosowanie środków ochrony osobistej, a także korzystanie z własnych długopisów w przypadku konieczności podpisania protokołu, proszeni są również klienci. Niezwykle ważnym jest także zachowanie przez klientów bezpiecznej odległości podczas wykonywania przez monterów prac.

Energa Operator sukcesywnie realizuje również działania związane z przyłączeniem większych instalacji OZE. W I kwartale 2020 roku do sieci SN przyłączono 37 nowych źródeł tego typu, o łącznej mocy zainstalowanej blisko 70 MW. W analogicznym okresie zeszłego roku przyłączono 13 nowych instalacji o mocy prawie 11 MW.

Energa Operator zmniejsza ograniczenia

Zmiany w zasadach obsługi klientów wprowadza także Energa Operator. Od 4 maja spółka instaluje przy wejściach do placówek pojemniki na korespondencję – np. wnioski przyłączeniowe czy reklamacje. Dokumenty do pojemników należy dostarczać w zaklejonych kopertach.

Od końca kwietnia obsługa zgłoszeń o przyłączenie mikroinstalacji, montaże liczników dwukierunkowych lub sprawdzenie instalacji prowadzone są bez ograniczeń.  

Pracownicy Energi Operatora cały czas pracują przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Przed przystąpieniem do montażu licznika telefonicznie kontaktują się z klientem i uzgadniają najbezpieczniejszy dla obu stron sposób realizacji zlecenia. Elektromonterzy wyposażeni będą w środki ochrony osobistej. O ostrożność proszeni są także klienci. Ważne jest nie tylko zachowanie odpowiedniej odległości, ale także np. korzystanie z własnych długopisów przy podpisywaniu dokumentów.

Reklama

Komentarze

    Reklama