Reklama

Elektroenergetyka

Awarii uległa magistrala dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach

Fot.: wikimedia.commons.org
Fot.: wikimedia.commons.org

We wtorek przy ulicy Powsińskiej doszło do poważnej awarii ciepłowniczej. W rozlewisku i w gęstej mgle utknęło ok. 200 samochodów, w tym siedem autobusów. Strażacy udzielili pomocy 100 osobom. Dwie osoby zostały poparzone.

Według wstępnych ustaleń wiadomo, że awarii uległa jedna z dwóch magistrali o średnicy 1100 mm dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach - przekazała spółka w komunikacie spółka Veolia Energia Warszawa S.A.

Jak poinformowała spółka do awarii sieci ciepłowniczej doszło w rejonie ul. Powsińskiej i Gołkowskiej.

"Informacja o awarii dotarła do spółki o godzinie 9.30. Zgodnie z procedurami powołano sztab kryzysowy, a na teren awarii natychmiast skierowano dodatkowe 8 ekip pogotowia technicznego, które od razu rozpoczęły pracę nad zlokalizowaniem przyczyn i usunięciem skutków awarii" - podała Veolia Energia Warszawa S.A.

Jak dodała obecnie na miejscu pracuje około 30 pracowników i ciężki sprzęt. "Trwa pompowanie wody z komór ciepłowniczych w celu zabezpieczenia miejsca awarii. Według wstępnych ustaleń wiadomo, że awarii uległa jedna z dwóch magistrali o średnicy 1100 mm dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach" - przekazała spółka.

Poinformowała też, że ze względu na duży wyciek wody z sieci została awaryjnie zakłócona praca wszystkich źródeł, czyli elektrociepłowni i ciepłowni produkujących ciepło dla Warszawy.

"Obecnie wydzielono obszar sieci, a źródła wytwarzana ciepła są gotowe do tego, aby przywrócić stałe parametry dostaw ciepła" - napisała spółka w komunikacie.

Jak podała spółka obecnie pracuje intensywnie nad tym, aby ciepło zostało przywrócone jak najszybciej do większości mieszkańców Warszawy i aby obszar bez dostaw ciepła zawęzić jedynie do najbliższej okolicy awarii. "O terminach wznowienia dostaw ciepła będziemy informowali na bieżąco na naszej stronie www.energiadlawarszawy.pl" - przekazała w komunikacie.

Przedstawiciele Veolii uczestniczą również w pracach sztabu kryzysowego powołanego przez Prezydenta m.st. Warszawy i są w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami miejskimi. Kolejne informacje Spółka ma przekaże ok. godz. 19.00.

"Rozlewisko wody ma długość ok. 600 m. Na drodze w rozlewisku i gęstej mgle utknęło ok. 200 samochodów, w tym siedem autobusów. Straż pożarna udzieliła pomocy 100 osobom." - przekazała na Twitterze Mazowiecka Straż Pożarna.

Cały teren, gdzie doszło do awarii ciepłowniczej jest odseparowany od miasta, nie ma tam możliwości wjazdu. Utrudnienia wokół są bardzo duże, choć dzięki informacjom w mediach większość kierowców wie, że ten rejon miasta należy omijać - powiedział w środę PAP kom. Jarosław Sawicki z Komendy Stołecznej Policji.

Dodał, że funkcjonariusze na bieżąco kierują ruchem w tym rejonie miasta. "Należy słuchać się ich wskazówek, to oni decydują w którym momencie najlepsza jest trasa przejazdu i informują o tym kierowców" - podkreślił Sawicki.

W związku z wyciekiem wody na drogę, obie jezdnie ul. Powsińskiej zostały zamknięte, na odcinku od al. W. Witosa do św. Bonifacego. Zamknięta jest także ul. Idzikowskiego od al. Witosa do ul. Powsińskiej. Objazd zamkniętego odcinka poprowadzony został przez al. W. Witosa, ul. Jana III Sobieskiego do św. Bonifacego. Tym objazdem kursują również autobusy linii 131, 180, 185 i 187. Autobusy linii 159, 162 i 164 jeżdżą przez ul. Gołkowską, św. Bonifacego do Jana III Sobieskiego.

Zmiany w funkcjonowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego można na bieżąco śledzić na stronie: www.wtp.waw.pl.

Reklama

Komentarze

    Reklama