Reklama

Elektroenergetyka

Artur Soboń: nie pracujemy nad połączeniem Taurona i PGE

Fot. Energetyka24.com
Fot. Energetyka24.com

Resort aktywów państwowych nie pracuje nad połączeniem Taurona i Polskiej Grupy Energetycznej – zapewnił w czwartek w Katowicach wiceszef MAP Artur Soboń. Przypomniał, że prowadzone obecnie analizy dotyczą potencjalnego wydzielenia z grup energetycznych ich aktywów węglowych.

„W tej chwili pracujemy wyłącznie nad wydzieleniem aktywów węglowych z naszych spółek energetycznych do odrębnego podmiotu bądź podmiotów, natomiast nie pracujemy nad konsolidacją pozostałych aktywów spółek elektroenergetycznych” – zapewnił Soboń.

Pytany o możliwość połączenia Taurona i PGE już po potencjalnym wydzieleniu z nich aktywów węglowych, wiceminister powiedział: „nie pracujemy nad tego typu rozwiązaniem”.

Przypomniał, że resort aktywów od dawna deklaruje, że analizy dotyczą jedynie możliwości wydzielania aktywów węglowych. „Cały czas deklarujemy, że na dzisiaj pracujemy tylko nad tym” – wyjaśnił Soboń, odnosząc swoją wypowiedź do analiz związanych z aktywami węglowymi. Powtórzył zapewnienie, że sprawa fuzji PGE i Taurona w ogóle nie jest analizowana.

Reklama
Reklama

W ostatnim czasie w mediach pojawiały się spekulacje dotyczące możliwego połączenia Taurona i PGE po wydzieleniu z nich aktywów węglowych do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Na taką możliwość wskazywano także w kontekście trwającego konkursu na stanowisko nowego prezesa Grupy Tauron - na nieformalnej giełdzie kandydatów wymieniane były m.in. nazwiska osób związanych obecnie z PGE. Obawy dotyczące potencjalnej likwidacji spółki wyrażali również związkowcy z Grupy Tauron.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama