• Partner główny
    Logo Orlen

Elektroenergetyka

Adam Młodkowski wiceprezesem Towarowej Giełdy Energii

Fot. TGE
Fot. TGE

Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na dokonanie zmiany w składzie zarządu Towarowej Giełdy Energii polegającej na powołaniu w jego skład Adama Młodkowskiego. Obejmie on stanowisko wiceprezesa ds. finansowych.

Zarząd Towarowej Giełdy Energii S.A. funkcjonuje w składzie: Piotr Zawistowski (prezes), Piotr Listwoń (wiceprezes ds. operacyjnych) i Adam Młodkowski (wiceprezes ds. finansowych).

Adam Młodkowski przez wiele lat swojej kariery zawodowej związany był z sektorem bankowym, m.in. z Grupą Pekao S.A. oraz z PKO Bankiem Polskim S.A. W latach 2003-2009 był Członkiem Zarządu, a następnie Wiceprezesem i Prezesem Zarządu Bankowego Funduszu Leasingowego S.A.

Adam Młodkowski był także założycielem oraz Prezesem Zarządu dwóch niezależnych firm konsultingowych, zajmujących się m.in. restrukturyzacją finansową przedsiębiorstw z branży energetycznej oraz pozyskiwaniem kapitału, wycenami aktywów i doradztwem strategicznym.

W 2016 r. podjął pracę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej jako Dyrektor Biura Administracyjnego a od 2018 r. był doradcą Prezesa Zarządu SGB Bank, odpowiadając za projekt reorganizacji sieci oddziałów, a następnie Dyrektorem Zarządzającym Pionem Sprzedaży w Pocztylion-Arka PTE S.A. Adam Młodkowski od stycznia 2020 r. jest niezależnym Członkiem Rady Nadzorczej KDPW CCP.

Adam Młodkowski jest absolwentem Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku finanse i bankowość. Ukończył m.in. Advanced Management Program na IESE Business School w Barcelonie, Studium dla Dyrektorów Finansowych organizowane przez Instytut Rozwoju Biznesu, a także kurs maklerski i kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek
z udziałem Skarbu Państwa.

Komentarze