Reklama

Elektroenergetyka

EDF sprzedaje aktywa węglowe w Polsce

EDF podjął decyzję o sprzedaży polskich aktywów opalanych węglem - podaje dzisiejszy Puls Biznesu. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami spółki, to transakcja wyceniana na ok. 1,5 - 2 mld zł zakończy się w połowie bieżącego roku.

Doradcą prawnym, który weźmie udział w realizacji całego procesu, będzie kancelaria Dentons. W gronie zaangażowanych podmiotów wymienia się także bank inwestycyjny Rotschild. 

Źródła na które powołuje się gazeta twierdzą, że decyzja koncernu jest elementem szerszej strategii ukierunkowanej na stopniowe wycofywanie się z aktywów węglowych. Z jednej strony ma to przynieść niezbędny dla innych inwestycji zastrzyk środków finansowych, z drugiej natomiast stanowić swoiste zabezpieczenie na wypadek wprowadzenia rygorystycznych regulacji klimatycznych.

Francuski gigant jest właścicielem elektrociepłowni w Gdyni, Gdańsku, Krakowie, Zielonej Górze, Wrocławiu, Rybniku i Toruniu. Należy do niego także połowa udziałów Kogeneracji. Łącznie kontroluje ok. 10 % polskiego rynku energii elektrycznej oraz 15 % rynku ciepła sieciowego.

Zobacz także: MSP zapowiada przekazanie nadzoru nad elektroenergetyką

Zobacz także: Orlen integruje elektrociepłownię we Włocławku z KSE

Reklama

Komentarze

    Reklama