Reklama

Portal o energetyce

Chiny: stworzono rekordowo wydajne ogniwo słoneczne

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Chiński producent produktów solarnych firma LONGi Solar Technology Co., Ltd., zwana dalej LONGi Solar, zorganizowała konferencję prasową, która odbyła się 28 lutego 2018 w Japonii. Na konferencji firma ogłosiła, że udało jej się osiągnąć rekordowy wynik 23,6% wydajności konwersji monokrystalicznych ogniw solarnych PERC (ang. Passivated Emitter Rear Contact), co poświadczyło chińskie Krajowe Centrum Nadzoru i Inspekcji Jakości Produktów Fotowoltaicznych (CPVT). Producent ogniw słonecznych nie tylko pobił tym samym swój własny rekord, ale także nadal pozostaje wiodącym na świecie producentem monokrystalicznych ogniw słonecznych PERC z najwyższą wydajnością.

W ciągu minionych dwóch lat technologia monokrystaliczna PERC spotkała się z rosnącym zainteresowaniem i uznaniem w branży solarnej ze względu na jej wyraźne zalety pod względem wydajności i kosztu. W branży zanotowano coraz wyższe wymagania co do wydajności w wyniku tendencji producentów energii słonecznej do zmniejszania kosztów na kilowatogodzinę energii solarnej oraz dążenia do uzyskania parytetu sieci. Dlatego też coraz większa liczba producentów ogniw słonecznych decyduje się na produkcję ogniw monokrystalicznych PERC.

„Firma LONGi Solar skupia się na badaniach i rozwoju monokrystalicznych ogniw i modułów słonecznych w ramach dążeń do osiągnięcia przełomów w technologii monokrystalicznej. Od października 2017 r. firma LONGi Solar pobiła dwa rekordy świata trzy razy, jeżeli chodzi o wydajność konwersji monokrystalicznych ogniw słonecznych - wyjaśnił dr Li Hua, wiceprezes badań i rozwoju w firmie LONGi Solar. - Firma pobiła nowy rekord świata na poziomie 23,6% wydajności na początku roku 2018 tuż po tym, jak dnia 27 października 2017 roku ogłosiła osiągnięcie rekordu na poziomie 23,26%, tym samym przewyższając najwyższy poziom wydajności ogniw PERC prognozowany przez analityków branżowych. Osiągnięcie to jest potwierdzeniem wartości wiodącej technologii firmy LONGi Solar w ogniwach monokrystalicznych” - dodał wiceprezes.

„LONGi Solar planuje nadal inwestować w rozwój monokrystalicznych ogniw PERC, szybko zwiększyć poziom produkcji w celu sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokowydajne ogniwa i osiągnąć produkcję masową ogniw z wydajnością konwersji ponad 22%. Wszystko to w celu zapewnienia jak największej wartości dla klientów” - podsumował prezes firmy LONGi Solar Li Wenxue.

jw/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama