Chiny doceniają rosyjską pomoc w zakresie dostaw energii

7 października 2021, 13:24
4712869739_f956580382_k
Fot. Vin Crosbie / Flickr

Zwiększenie dostaw energii elektrycznej z Rosji do Chin pozwala złagodzić napiętą sytuację - wynika z oświadczenia zawartego na stronie Państwowej Korporacji Sieci Energetycznej Chin.

Rosyjska spółka Inter RAO poinformowała, że od 1 października na wniosek strony chińskiej znaczącemu wzrostowi uległy wolumeny energii słane do Państwa Środka. W stosunku do planu wzrost wyniósł 90%, a w ujęciu rok do roku uległ podwojeniu. Dotyczy to wszystkich trzech linii wysokiego napięcia, w tym 500 kV Amurskaja - Heihe, wybudowanej w 2012 r.

W oświadczeniu koncernu czytamy również, że firma zmieniła organizację pracy w kluczowych dla funkcjonowania sieci obszarach - zwiększając m.in. liczbę kontroli.

Władze kilku chińskich prowincji, głównie w północno-wschodniej części kraju, zmagają się z poważnym kryzysem. W jego efekcie dochodzi do przerw w dostawach energii elektrycznej oraz ciepła. Wśród głównych winowajców wskazuje się szybujące ceny gazu ziemnego oraz niedobory węgla.

Reklama
Reklama

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Propagandzista
wtorek, 19 października 2021, 22:03

Rusofoby się śmiały że Siła Syberii będzie stała pusta... :)

Niuniu
czwartek, 7 października 2021, 22:34

Ruscy ratują Chiny nie tylko prądem. Magistrala Trans syberyjska zapchana na całej długości wagonami z węglem i cysternami z ropą i benzyną. Gazociąg Siła Syberii tłoczy wszystko co ruscy zdołają do niego wepchnąć. Oczywiście nie tylko z miłości do skośnych oczu. Kasa też się liczy. A głupi Pekin jakoś nie powołuje komisji do badania ruskich matactw z cenami energii.

Tweets Energetyka24