Reklama

Elektromobilność

Chiny: Będzie zakaz samochodów z silnikami spalinowymi

Fot. www.press.bmwgroup.com
Fot. www.press.bmwgroup.com

Jak informuje Agencja Bloomberg, chiński rząd zamierza wyznaczyć datę, od której sprzedaż samochodów z silnikami spalinowymi nie będzie już w Państwie Środka możliwa. Wprowadzenie podobnego zakazu zapowiedziały już w ostatnim czasie m. in. Francja oraz Wielka Brytania.

Xin Guobin, wiceminister przemysłu i technologii, poinformował, że przygotowywane są obecnie odpowiednie regulacje prawne. Zdaniem Guobina, zakaz przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego oraz rozwoju chińskiego przemysłu.

Jak powiedział Liu Zhijia, przedstawiciel Chery Automobile:

„Wprowadzenie takiego zakazu w kraju wielkości Chin może nastąpić później niż w 2040 r. To pozostawi wszystkim wiele czasu na przygotowania”.

Mimo konkurencji ze strony zagranicznych producentów EV, takich jak Tesla czy Nissan, lokalne koncerny motoryzacyjne, z BYD na czele, prowadzą w rankingach sprzedaży na chińskim rynku.  W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2017 r. klienci nabyli 46,855 elektrycznych i hybrydowych samochodów BYD i 36,084 pojazdów wyprodukowanych przez Beijing Electric Vehicle – odpowiedzialną za EV markę stanowiącego własność państwa BAIC Motor. Dla porównania – General Motors sprzedał w tym samym czasie w Państwie Środka 738 pojazdów elektrycznych.

pm/orpa

Zobacz także: Wicepremier Gowin o elektromobilności 

 

Komentarze